Vedci zo Spojených štátov predpovedali pre ľudstvo  návrat epidémie AIDS.  Rýchlosť nárastu nakazených a chorých sa urýchli kvôli zníženiu financovania výskumu zameraného na hľadanie metód liečby. Naozaj sa hrozivá choroba môže vrátiť, alebo je to len účelový nátlak farmaceutických spoločností pre získanie financií?

echo adrotate_group(1);

Podľa štatistík momentálne na svete žije približne 36 miliónov ľudí s AIDS. V tomto roku zomrelo asi 1 milión ľudí. Do roku 2030 môže počet infikovaných ľudí dosiahnuť 100 miliónov. Vedeckým pracovníkom sa podarilo znížiť úmrtnosť medzi chorými, ale bez investícií budú ďalšie pokroky zastavené.

Odborníci J. Morrison a Deborah Birks veria, že čoskoro svet začne bojovať o udržanie pozícií. Každý rok sa objem financovania výskumu znižuje kvôli nepríjemným rozhodnutiam vlády. Nedostatok iniciatívy v tejto otázke prináša riziko oživenia epidémie.

Prvými na rane sú transs**uáli, pracovníci v se**álnom priemysle, občania, ktorí používajú nelegálne drogy, homose**áli, africké mladé ženy.

 

Zdroj: actualnews.org | Foto:youtube.com

echo adrotate_group(3);