ZEM

Ako každý štát či planéta, aj naša Zem ma svoju vlastnú vlajku- svoj symbol, ktorým sa prezentuje. Vlajka našej Zeme v sebe skrýva hlboký význam, a ním je význam života. 

Vlajka Zeme

Túto vlajku navrhol grafik Oscar Pernefeldt zo Švédska a do povedomia pozemšťanov sa dostala v roku 2015. V návrhu a zdokonaleniu vlajky ho podporovala samotná NASA.

Podklad vlajky je modrý, čo značí, že najväčšiu časť zemského povrchu tvorí voda, presnejšie 70%. Odtieň modrej farby tiež výborne ladí so skafandrami astronautov. Symbol pozostáva zo siedmych kruhov, ktoré v strede vytvárajú kvet. Tento kvet, podľa grafika znázorňuje život. Oscar vysvetlil, že kruhy sú prepojené navzájom, rovnako ako sme všetci prepojení, či už priamo alebo nepriamo s našou jedinečnou planétou.

Pri tvorbe mu pomáhala veda, zvaná vexikológia, ktorá je zameraná na vedecký výskum vlajok a tiež známa heraldika, skúmajúca erby. Tieto vedy skúmajú otázky farieb, rozmiestnenia, rozmerov a samotnej estetiky vlajok.

Zaujímavosťou je, že finálna vlajka bola spočiatku len maturitným projektom, ktorý Oscar uskutočnil na Beckmans College of Design v Štokholme. Už v tej dobe na tomto projekte spolupracoval s Národným úradom pre letectvo a vesmír.

Vlajka Zeme

Vlajka Zeme

Foto: Behance.net- Oscar Pernefeldt, Zdroj: Aktuality.sk