Niekoľko dátumov apokalyptického príchodu Nibiru máme za sebou…Určite mnohé nás ešte čakajú- najbližšie už tento mesiac. Ale existuje skupina ufológov, ktorí veria, že hoci Planéta X existuje a skutočne sa dostala do našej slnečnej sústavy, žiadne nebezpečenstvo od nej nehrozí. Absorboval ju totiž Jupiter. Pred tisíc rokmi túto mystickú planétu plynový gigant  pritiahol svojím gravitačným polom a stále ju drží ako rukojemníka..

echo adrotate_group(1);

 

Ani zajtra ani milión rokov sa Nibiru nepriblíži k Modrej planéte. Jupiter, ktorý má silné gravitačné pole, ničí zadrží všetky vesmírne objekty smerujúce k Zemi. Podľa ufológov, pokiaľ plynový gigant udrží planétu X svoju príťažlivou gravitačnou silou, Zem neohrozuje nič.

Tradičná veda má údaje, ktoré vysvetľujú pôvod planéty X. Vnútri Jupitera je pevná skala. Môže to byť Planéta X, ktorá sa zlúčila s plynovým obrom počas formovania solárneho systému.

Obe kozmické telá sa odvtedy vyvinuli oddelene od seba. Zároveň sa nepomenovanému objektu podarilo vytvoriť atmosféru okolo seba, hovoria astronómovia. Toto je ten pomyselný Nibiru.

Podľa druhej verzie môžu ufológovia pre Planétu X zameniť za jadro Jupitera, ktorý má na obrazoch apokalyptickú červeno-červenú farbu. Je to dôsledkom akumulácie rádioaktívnych plynov, obrovských oblakov čpavku, vodíka a nečistôt železa.

 

Zdroj: actualnews.org | Foto:youtube.com

echo adrotate_group(3);