V posledných rokoch, rôzne archeologické nálezy slúžili ako dôkaz niektorých udalostí spomenutých v Biblii. Vedci pokračujú v štúdiu svätých textov a poznamenávajú, že vek Mojžiša zostáva pre ľudstvo veľkým tajomstvom.

echo adrotate_group(1);

Napríklad v blízkosti Jordánu sa archeológom podarilo identifikovať chrám neobvyklého tvaru, ktorý sa skutočne dostal do podzemia.

Niektorí učenci sú presvedčení, že tu došlo k procesu krstu Ježiša Krista. V prospech tohto hovoria aj opisy pútnikov stredoveku. V oblasti biblickej archeológie sa objavujú nové objavy takmer každý rok a najčastejšie sa hovorí o artefaktoch, ktoré poukazujú na konkrétnu udalosť. Pri tomto procese sa vedci  majú spoliehať hlavne na rukopisy.


Zaujímavým nálezom je “mapa Madaba” v Jordánsku, pozostávajúca z 5 miliónov fragmentov mozaiky. Ďalšou záhadou bola hora Nebo. Existuje verzia, že tu je hrob Mojžiša, ktorého pozostatky sa nikdy nenašli.

Podľa odborníkov prorok zámerne zanechal hádanku a podľa jeho inštrukcii ho pochoval na neznámom mieste, aby hrob nebol následne znesvätený.

Zdroj: actualnews.org| Foto:youtube.com

echo adrotate_group(3);