Video nahrané štvrtok na YouTube údajne vytvoril argentínsky pilot. Ako tvrdí, na filme sú zachytené dva UFO objekty pohybujúce sa vo vzduchu. Iste, videá podobného typu v posledných rokoch doslova zahltili internet…a takmer vždy sa ukázalo, že sa jedná o podvod. Ale TOTO video skúmal aj výskumník astronómie v Inštitúte vyhľadávania mimozemskej inteligencie (SETI), ktorý trávi svoj život pri hľadaní mimozemšťanov- Seth Shostak.

 

Menovaný odborník je starší astronóm v inštitúte SETI v Kalifornii. Pre magazín Newswek vyhlásil, že podľa jeho názoru je toto video vyzerá naozaj presvedčivo.  Samozrejme, sú tu určité podozrivé okolnosti:

Napríklad výskumník poukázal na to, že z toho, ako je nasmerovaná kamera, sa zdá, že pilot predvídal UFO predtým, než sa dokonca objavili na obrazovke. Tiež tvrdí, že objekty môžu byť skreslené, pomocou fotoaparátu- teda, že horná časť obrazu bola natočená v trochu inom čase ako dolná. Toto všetko sú však len dohady- sám Shostak pripúšťa, že naozaj neexistuje žiadny spôsob, ako presne potvrdiť, čo je zachytené na kamere…To znamená, že je tu pomerne veľká pravdepodobnosť, že video je pravé a dokazuje existenciu UFO.

Videoklip, ktorý vydal UFO Today, bol očividne natočený veteránom civilného argentínskeho pilota z kabíny jeho súkromných lietadiel. Nie je jasné, kedy bolo video natočené, ale bolo nahrané na YouTube 29. marca.

 

 

Zdroj: newsweek.com; youtube.com| Foto: pixabay.com; youtube.com