O záhadných zmiznutiach v oblasti Bermudského trojuholníka sa špekulovalo viac než dosť. Niektorí za tým vidia pôsobenie nadprirodzených síl, iní len preceňovanú legendu. Výskumník Rick  Edwards vysvetlil tajomstvo Bermudského trojuholníka z vedeckého hľadiska. Zodpovednosť za smrť v uvažovanej anomálnej zóne Atlantického oceánu je pripísaná búrlivým vlnám.

echo adrotate_group(1);

Znalec sa domnieva, že tieto procesy a nie nejaké mystické portály, spôsobili zánik “Cyclops” American lodí (USS Cyclops). Tie boli postavené pre americké námorníctvo a úplne zmizli v marci 1918 v Bermudskom trojuholníku.  306 ľudí zostalo nezvestných a o ich osude nemáme žiadne správy.

Predpokladalo sa, že loď bola potopená nepriateľskou ponorkou alebo sa zrútila kvôli neočakávanej búrke, ale žiadna z verzií sa nepovažuje za oficiálnu.
Prostredníctvom počítačového modelovania Rick Edwards znova vytvoril štruktúru “Cyclops” a možných obrovských vĺn, ktoré ju mohli strhnúť a zaplaviť.

Simulácie ukazujú sklon plavidla hore a dole, keď na ňu dopadne obrovská masa vody. Základňa lode bola veľmi plochá, pretože bola určená na ukladanie väčšieho množstva materiálu. Nebezpečenstvo “anomálnej” zóny Bermudského trojuholníka zvyšuje otvorenosť tejto oblasti.

Ak sa južné a severné búrky zhromaždia, vytváranie vysokých vĺn môže byť považované za prenesenie smrteľnej hrozby pre posádku a cestujúcich, poznamenal špecialista.

 

Zdroj: dailystar.co.uk | Foto:youtube.com

echo adrotate_group(3);