Zamestnanci austrálskej univerzity Flinders a univerzita v Sao Paula uviedli informácie o existujúcej hrozbe, ktorá je sama o sebe mutovaným syfilisom. Podľa ich názoru môže čoskoro začať epidémia slepoty.

echo adrotate_group(1);

Nedávne štúdie ukázali, že syfilis, pohlavne prenosný vírus, začal rýchlo mutovať a teraz je veľmi odlišný od toho, ktorý lekári študovali pred približne 100 rokmi. Podľa nich choroba začala ohromovať nové orgány.

A konkrétne sú najviac ohrozené oči a teda aj zrak.  Rýchlosť šírenia choroby naberá na intenzite  a vedci sa začínajú vážne obávať ďalšej prognózy. . Ich výpočty naznačujú, že existuje možnosť plnohodnotnej epidémie. Ochorenie ovplyvňuje orgány videnia tak, že pacient takmer úplne stráca schopnosť vidieť. Liečba je komplexný proces s dlhou následnou rehabilitáciou.

Odborníci poznamenávajú, že ak je pacient infikovaný, môže ho zachrániť len antibiotická terapia. Obtiažnosť spočíva v tom, že v prvej fáze ochorenia sa vôbec neprejavuje a po výskyte príznakov je veľmi ťažké bojovať s chorobou, pretože už prúdi do ďalšej fázy vedúcej k komplikáciám.

Zdroj: actualnews.org| Foto:youtube.com

echo adrotate_group(3);