Čo sa deje na odvrátenej strane Mesiaca? Otázka, ktorú si po vzhliadnutí tohto videa určite položíte. Zachytáva tajomný moment, keď na temnej strane Mesiaca vybuchli dva bizarné záblesky svetla – mohli by tieto svetlá byť mimozemskými UFO?

Bizarné javy boli pozorované zo Zeme systémom detekcie a analýzy mesiacov (MIDAS) v noci 17. júla a 18. júla.

MIDAS observatóriá v Španielsku každodenne skenujú povrch Mesiaca pri hľadaní vplyvov asteroidov a meteorov.

Vyhlásenie Európskej vesmírnej agentúry (ESA) ukázalo, že záblesky boli zaznamenané takmer presne 24 hodín po seba, “zdanlivej následnosti” jeden druhého.

Podrobné fotografie Moonovho hrboľatého povrchu, zachytávané CCD kamerami s vysokou citlivosťou, ukazujú presný moment nárazu.

Mohli by sa však tieto záznamy stať dôkazom, že   UFOlógovia a lovci záhad musia konečne usporiadať rozpravu o tom, či existujú vesmírni návštevníci na Zemi alebo nie?

Je mimoriadne nepravdepodobné, že lunárne fotografie majú niečo spoločné s mimozemšťanmi, ale obe spoločnosti MIDAS a ESA súhlasia s tým, že záblesky majú mimozemský pôvod.

ESA vyhlásila: “Dňa 17. júla 2018 sa prehistorický kus z vesmíru rozptýlil na Mesiac s dostatkom energie, aby vytvoril brilantný blesk svetla. S ďalšou skalou, ktorá sa zdá, že prenasleduje, druhý záblesk rozsvietil inú oblasť Mesiaca takmer presne o 24 hodín neskôr.”

Napriek silám nárazu, súčasné odhady naznačujú, že vesmírne činidlá nie sú väčšie ako priemerný orech.

Vesmírne horniny tejto veľkosti nazývané meteoroidy sú zvyčajne zvyšky väčších asteroidov a komét, ktoré sa bezmocne pohybujú v priestore.

Bleskové meteoroidy s najväčšou pravdepodobnosťou pochádzajú z prašnej kométovej stopy, ktorá zostala v dôsledku meteorickej sprchy Alpha Capricornids.

Sprcha Alpha Capricornids sa zvyčajne začína už 15. júla a pokračuje až do polovice augusta.

ESA vyhlásila: “Najmenej tisíc rokov ľudia tvrdia, že sú svedkami krátkodobých javov na povrchu Mesiaca. Podľa  definície sú  tieto prechodné záblesky ťažké študovať a určovanie ich príčiny zostáva záhadou.”

Tri astronomické observatóriá v Španielsku skenujú Mesiac kvôli prechodným zábleskom v rámci projektu MIDAS.

Observatóriá používajú silné teleskopy a kamery CCD na detekciu a identifikáciu rôznych dopadov, ktoré zakrúžia žiariaci kruh.

Jose Maria Madiedo, MIDAS, povedal, že lepšie pochopenie týchto vplyvov na mesiac môže pomôcť lepšie chrániť Zem pred podobnými nebezpečenstvami.

Zdroj: express.co.uk| Foto:youtube.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.