ARCHAEOLÓGOVIA našli miesto, kde bolo obetované malé dieťa. Nachádza v ruinách starovekého chrámu stratenej civilizácie Aztékov. Úžasný objav pozostatkov dieťaťa sa uskutočnil na úpätí vrcholu mesta Templo v starovekom meste Tenochtitlan, ktoré je dnes centrom mexického hlavného mesta Mexiko.

Archeológ verí, že dieťa mohlo byť ponúknuté mexickému bohu vojny Huitzilopochtliho.

Predpokladá sa, že mladý chlapec bol obetovaný koncom pätnásteho storočia a nález bol objavený  asi 12 rokov po nájdení prvej detskej obete v archeologickej lokalite.

Detské kosti boli údajne uložené spolu s ozdobami a symbolmi charakteristickými pre Huitzilopochtli.

Pozostatky s názvom “Ponuka 176” sa nachádzali pod podlahou námestia západne od vrcholu mesta Templo, ktorý bol centrom starovekého štátu.

Archeológovia poukazujú na to, že Aztékovia  toto dieťa- respektíve jeho pozostatky, ponúkli svojmu božstvu, pričom museli dodržiavať istý rituál: museli vyzdvihnúť z podlahy sériu kamenných dosiek, vykopať jamu do zeme a postaviť cylindrickú škatuľu, do ktorej bolo dieťa umiestnené s kameňmi sopečného pôvodu..

Jeden z odborníkov povedal novinárom: “Potom naplnili priestor pôdou, ktorá bola privedená z brehov starého jazera, aby na ňom postavili ďalšie námestie.”

Objav príde potom, ako sa v Tenochtitlane nedávno našli stovky lebiek, o ktorých sa predpokladá, že boli vystavené na verejných vystúpeniach pri obetných rituáloch..

Tenochtitlán bol postavený na ostrove v tom, čo bolo potom jazero Texcoco v Mexickom údolí.

Mesto bolo hlavným mestom rozširovajúcej sa Aztéckej ríše v 15. storočí, kým nebolo zajatý španielmi v roku 1521.

Na svojom vrchole, bolo najväčšie mesto v predkolumbovskej Amerike.

Zdroj: express.co.uk| Foto: youtube.com