Dve historické pamiatky boli nájdené v dôsledku pokračujúcich stavebných prác v Egypte v rámci projektu zníženia úrovne podzemných vôd. Na objavenie dvoch obrazov zobrazujúcich Kleopatru, jej dcéru a kráľa Ptolemaia, uviedla oficiálna internetová stránka ministerstva starožitností štátu.

Pripomenieme, že kráľ Ptolemaia XII bol otcom známej egyptskej kráľovnej. Ale iba v jej 14-tich rokov musel kvôli vzbure utiecť z krajiny.  V roku 51 pred Kr. ako 18-ročná nastúpila Kleopatra na trón a podľa vzoru egyptských faraónov sa stala manželkou svojho 10-ročného brata Ptolemaia XIII .

Ptolemaia XII

Kleopatra o všetkom stále sama rozhodovala bez brata aj bez radcov. Na minciach bol len jej portrét. Keď jej brat dovŕšil 16 rokov, chcel začať vládnuť. To viedlo ku krvavému konfliktu medzi súrodencami, ktorý sa napokon skončil smrťou mladučkého faraóna.

Vedúci sektoru egyptských pamiatok uviedol, že prvý kamenný diel zobrazuje kráľa Ptolemaiu, Kleopatru a jej dcéru. Kameň je dlhý 2,53 metra a hrúbka 24 cm. Existuje 29 hieroglyfických línií.

Druhý obrázok je venovaný aj kráľovi Ptolemymu, ktorý drží dieťa v náručí, vedľa neho je milovaná manželka. Výrobok má šírku 2,80 m a hrúbku 35 cm Archeológovia poukázať na existenciu dvoch textov. – hieroglyfy jedna pozostáva z 34 liniek, a druhá 33. Je potrebné poznamenať, že Egypt nedávno videl obrovské množstvo poznatkov, ktoré majú vplyv na celý svet.

 

Zdroj: actualnews.org | Foto:youtube.com