Kultový film „Hviezdna brána“ sa pomaly, ale isto mení na skutočnosť! Vedecký archeológ Timothy Alan študuje kalendár kmeňa Mayov už päť rokov. V dôsledku toho rozlúštil 10 kľúčov a odhalil tajomný kód, ktorý by mohol otvoriť dočasný portál.

Ľudia sa od nepamäti zaoberali myšlienkou cestovania v čase. A ani veda nedokáže túto možnosť jednoznačne zaradiť do priečinka „nemožná fikcia“. Práve naopak. Objavujú sa stále nové a nové fascinujúce teórie, podľa ktorých je cestovanie v čase možné, takže stále nie je fyzikálne absolútne vylúčené, aby ľudia za určitých podmienok prechádzali do budúcnosti alebo do minulosti chýba.

V oblasti cestovania v čase, iných dimenzii, paralelných svetov, či časovo- priestorových portálov existuje neuveriteľné množstvo hypotéz. A to ako od odborníkov, tak aj nadšencov. A tieto hypotézy si väčšinou protirečia- každá má svoje argumenty, indície, predpoklady…a ani jedna nemá nevyvrátiteľné dôkazy.

Podľa Alana, kód Mayov , ktorému sa podarilo vyriešiť, umožní včas vytvoriť mapu ciest .

Vedec zdieľa portály vstupného a osobného pohľadu. Je si istý, že jeho práca zachráni ľudí pred katastrofami, ekonomickým nedostatkom a inými krízami, ktorým bude možné zabrániť.  Kód, o ktorom archeológ rozpráva , odhaľuje jazyk multidimenzionality.

 

Zdroj: archaeologicaly.com | Foto: archaeologicaly.com; youtube.com