Podľa astrofyzikov NASA, v hlbinách vesmíru, vo vzdialenosti od Zeme 290 miliónov svetelných rokov, masívna čierna diera požiera hviezdu 10 rokov. Vedci pozorujúci tento jav, potrebujú pochopiť, ako zaniknutý vesmírny objekt funguje, keď príde do styku so cudzím predmetom.

echo adrotate_group(1);

Štúdia vykonávajú astronómovia z univerzity v New Hampshire. Potvrdili, že masívna čierna  roztrhla hviezdu, ktorá sa k nej blížila. Potom sa čierna diera začala živiť svojimi pozostatkami.

To sa deje viac ako 10 rokov, objekt absorbuje materiál svietidla. V dôsledku toho masívny gigant nemôže vyrovnať s objemom štruktúry, ktorú absorbuje. Časť čiernej diery materiálu umožňuje vypúšťanie. Toto bolo uvedené v masmédiách spoluautorom štúdie Jely Castry.

Takéto udalosti astronómovia nazývajú “ničenie pod vplyvom prílivových síl.” V dôsledku tohto javu sa vytvárajú röntgenové lúče. Tie vedci môžu pozorovať roky.

Proces zhltnutia čiernej dierky mladých alebo starých hviezd je pre špecialistov NASA nesmierne zaujímavý. Zisťujú detaily tohto mechanizmu a spôsob jeho vzniku. Nové informácie pomôžu vedcom lepšie porozumieť unikátnemu procesu zániku hviezdy.

Zdroj: actualnews.org | Foto: youtube.com

echo adrotate_group(3);