Niektoré legendy zanikajú, ale mnohé akoby znova ožívali. Jednou z takých je strašidelný mýtus o „netvorovi z močiara“. Na celom svete sa objavujú stále ďalšie a ďalšie hrôzostrašné svedectvá o priamom stretnutí s týmto podivným, nebezpečným obojživelníkom…

Môžeme si ho predstavovať ako roztomilú hovoriacu žabu zo žabieho princa. Alebo ako slizkú obludu z bohatej hororovej kinematografie. Nazývame ho “žabí muž“, „močiarna príšera“, alebo jednoducho „netvor z bažiny“ (a niekedy Jožin z bážin :)) Každopádne…napadlo vás niekedy, že možno skutočne existuje?

Netvor z Lovelandu

Zrejme najslávnejší a tajomný príbeh, v ktorom takýto obojživelník figuruje, je “netvor z Lovelandu “. Písal sa rok 1955.  Ohio v USA sa od základov otriasalo správami o robotníkovi, ktorý si všimol v oblasti podivnú bytosť pripomínajúcu človeka s výraznými črtami žaby alebo z iného podobného obojživelníka.

Podľa muža práve pracoval v Lovelande, keď sa stretol s abnormálnymi bytosťami. Podľa jeho svedectva, Práve odbilo 3:30 ráno, keď  ich zbadal. V mnohých ohľadoch sa podobali žabám, aj keď pri pohľade z diaľky boli len ťažko rozpoznateľní  od obyčajných ľudí. Boli ale len traja.

Neskôr sa pridali ďalšie podrobnosti. Tvor mal údajne na hlave hrebeň, na krku zdurené žiabre, pokožku pokrytú šupinami, tmavozelenú, slizkú… Netvory  sa premiestňovali pomalou a ťažkou chôdzou, akoby dlho neboli navyknutí chodiť. Hlavy tvorov sa podobali ropuchám bez výrazných lícnych kostí. Oči boli vodnaté a pomerne veľké. Boli vysokí 2-2,5 metrov.

Ďalšie stretnutia

V roku 1972 sa žabie stvorenia znovu dostali do stredu záujmu. A opäť sa zjavili v Lovelande.

Ray Shockey si všimol tvorov v oblasti federálnej diaľnice, ktorá leží blízko Miami. A v tej istej lokalite boli podivný humanoidní obojživelníci videní v roku 2001 a 2016. Zakaždým sa pohybovali v malých skupinách, pravdepodobne migrujú na iné rybníky, prípadne s cieľom naklásť vajcia.

Okrem USA boli v niekoľkých ďalších krajinách zaznamenané podivné kreatúry, za podobných situácii. Z nich je možné vyvodiť , aké podmienky preferujú žabie netvory. Prakticky všetky miesta ich vzhľadu sú spojené s veľkým, relatívne teplým rybníkom so stojatou vodou. Je možné, že sa svet čoskoro dozvie o výskyte nového poddruhu fauny alebo dokonca celej rasy, kto vie?

 

Zdroj: kriptozoo.ru; Youtube.com | Foto: kriptozoo.ru; YouTube.com