Výskumníci paranormálnych javov informovali novinárov o podivnom náleze v starovekej hrobke s názvom “veľká smrtiaca jama”. Nachádzať sa má v meste Ur (v dnešnom južnom Iraku) – jednom z najkrajších miest našej planéty v dávnej minulosti. 

echo adrotate_group(1);

Ur je rodiskom proroka Abraháma a je spomenuté v Starom zákone, ako aj v sumerských textoch. Mesto bolo založené v 5. tisícročí pred naším letopočtom a zničené v 4. storočí pred nl.

Vedci študovali “veľkú smrteľnú jamu” v rokoch 1922 až 1934. Archeológovia tam dokázali nájsť veľké množstvo pozostatkov mŕtvych tiel. Tie boli  po smrti úhľadne uložené, zrejme podľa nejakého rituálu.

Špecialisti objavili hrobky a potopené podzemné nádvoria. Takmer okamžite bolo možné zistiť, že “veľká smrteľná jama” je pohrebisko vládcu alebo bohatého človeka a ukázalo sa, že s ním bolo obetovaných 74 ľudí.

Múmie šiestich ľudí boli nájdené pri vchode do jamy. Mali na sebe prilby a vedľa nich ležali zbrane. Zvyšok bol rozvrhnutý pre rôzne časti hrobky. Obzvlášť vyniklo jedno telo obetovaného nešťastníka: mladá žena oblečená bohatšie a prepychovejšie ako zvyšok mŕtveho služobníctva. Predpokladá sa, že v posmrtnej skupinke mala najdôležitejšiu úlohu.

Príčina smrti týchto ľudí zostáva tajomstvom. Podľa vedcov mohli byť zabití jedom.

Konšpiračné teoretici tvrdia, že sa jedná o hrobku patriacu Anunnaki – mimozemskému návštevníkovi z planéty Nibiru. Opierajú sa pritom o staroveké sumerské  texty, kde sa hovorí sa, že bohovia prišli na Zem, aby zdieľali s ľudstvom svoju múdrosť, remeslá a výhody civilizácie. Podľa ufológov to vysvetľuje záhadné úmrtia obetí a ozdobné šaty s predmetmi nájdenými v hrobke.

 

Zdroj: neveroyatno.info | Foto:youtube.com

echo adrotate_group(3);