Buzz Aldrin, známy ako astronaut, ktorý spolu s Nielom Armstrongom ako prví ľudia v Apollo 11 vystúpili na Mesiac, podstúpil testy na detektore lži. Definitívne tak vyvrátil podozrenia o tom, že jeho opisy mimozemských lodí v otvorenom vesmíre sú vymyslené. Astronaut podstúpil náročné overovanie pravdy v Inštitúte pre bioakustickú biológiu (Institute of bioacustic biology) v americkom štáte Ohio. 

echo adrotate_group(1);

Detektor lži, ktorý inštitút používa, nie je len taký obyčajný detektor. Pracuje na princípe pokročilých analýz viacerých činiteľov, ktorými sa človek prejavuje pri odpovediach na otázky. Okrem základných hodnôt ako je tlak či tep sleduje i pohyby očí, tón hlasu, rozšírenie zreničiek, hodnoty potu a ďalšie faktory, ktoré zostávajú pre verejnosť utajené. Ako sa uvádza v stanovisku inštitútu, výsledky tohto typu detektoru lži sú záväzné na 99,8%. Výsledok znie: Astronaut neklamal.

Objekt v tvare L

Dnes 88-ročný astronaut už v minulosti viackrát tvrdil, že počas pobytu vo vesmíre pozoroval neidentifikovateľné objekty tvaru L, pohybujúce sa v blízkosti modulu. Jeho tvrdenia však brali vážne iba ľudia otvorenej mysle a podobného presvedčenia. Médiá, ako aj vládne inštitúcie, mali tendenciu Aldrinove tvrdenia zosmiešniť, prekrútiť alebo utajiť.

Sharry Adwards, pracovník Inštitútu sa o výsledku Aldrinových testov pre denník Daily Star vyjadril veľmi sofistikovane: “Jeho oči videli niečo, čo si jeho myseľ nevie vysvetliť. Testy nepotvrdili, že to, čo Aldrin videl, bolo skutočne UFO. Testy potvrdzujú, že astronaut vo svojich opisoch neklamal a naozaj opísal iba to, čo videl.”

Podobné testy údajne v minulosti absolvovali aj ostatní americkí astronauti misií Apollo 13, Apollo 14 a 15. Hlasy Edgara Mitchella a Gordona Coopera boli analyzované dodatočne, nakoľko obaja astronauti sú už mŕtvi. Hlasové analýzy podľa vyjadrení Inštitútu nepreukázali žiadne známky nezhody či podozrenia z klamstva, no výsledky sú vzhľadom na iné faktory záväzné iba na 45 percent. “Výsledky analýz preukázali, že v danej chvíli muži verili tomu, čo vidia,” uvádza sa v stanovisku inštitútu, ktorý merania vykonal.

“Mimoriadne pozorovania si vyžadujú aj mimoriadne dôkazy. Mliečna dráha môže skrývať stovky mimozemských foriem života, tak ako sa v galaxiách nachádzajú bilióny planét, na ktorých môže byť rozvinutý život. Preto si myslím, že pravdepodobnosť vysoko inteligentného života niekde tam vonku je veľmi, veľmi vysoká,” povedal Buzz Adrin.

Apropo, Buzz Aldrin nežiari iba na Zemi –  má svoju hviezdu na chodníku slávy v Hollywoode, no i za hranicami našej Zeme. Jeden z kráterov na Mesiaci nesie jeho meno a planétka, ktorú astronómovia objavili v roku 1982, sa volá 6470 Aldrin.

Zdroj: www.dailystar.co.uk, www.ladbible.com, www.conservativedailypost.com| Foto: www.conservativedailypost.com, www.nasa.gov

echo adrotate_group(3);