Mozgový chirurg verí, že zistil, čo sa stane s ľuďmi potom, čo zomrú. Údajne na vlastnej koži zažil “kruhovú entitu, imitujúcu nebeskú hudbu” , ktorá sa objavila v okamihu blízkosti smrti. Je možné, že konečne máme odpoveď?

echo adrotate_group(1);

Dr Eben Alexander verí, že konečne má odpoveď na tisícročia starú otázku; čo sa stane, keď zomrieš?

63-ročný muž trpí infekciou mozgu a v roku 2008, sa na týždeň dostal do stavu kómy.

Zdravotní odborníci mu nedávali veľkú šancu na prežitie a doktor Alexander bol tak blízko k smrti. Preto dnes verí, že sa mu podarilo pozrieť sa na posmrtný život.

Vo svojej knihe Život v mysliteľnom vesmíre: Neurochirurgova cesta do srdca vedomia, doktor Alexander hovorí, že bol pripojený na podporné prístroje a lekári mu dávali len dve percentá šance na prežitie.

A práve vtedy nastal zlomový moment, ktorý mozgového chirurga presvedčil, že život po živote existuje. Verí totiž že už bol na ceste do neba- videl zvláštne svetlo a počul hudbu.

Dr Alexander povedal: “Bola to kruhová entita, ktorá vydala mystickú ​​hudbu, ktorú som nazval Spinning Melody. Svetlo sa otvorilo ako prasklina v temnote. A cítil som, že prechádzam prasklinou do údolia sviežej a úrodnej zelene, kde vodopády žiarili do kryštálových bazénov. Boli tam mraky, ako marshmallow ružovo- biele penové cukríky.

Nad nimi sa rozprestierala blankytná obloha so stromami, poliami a zvieratami a ľuďmi.

“Aj voda bola v riekach alebo klesala ako dážď. Z pulzujúcich povrchov týchto vôd vzrástla hmla a ryby sa skĺzli pod nimi.”

Dr Alexandr je silným veriacim v posmrtný život a povedal: “Dôkazy o skúsenostiach okolo smrti sú ohromujúce. Dôkazy o tom, ako sa vyskytnú, prakticky neexistujú.”

Vedci však v skutočnosti dali možné vysvetlenie.

Dr Sam Parnia, riaditeľ výskumu kritickej starostlivosti a resuscitácie na NYU Langone School of Medicine v New Yorku, povedal nedávne Oz Talk: “Ľudia opisujú pocit jasného, ​​teplého a príjemného svetla, ktoré k nemu priťahuje ľudí. Popisujú pocit, že stretávajú svojich zosnulých príbuzných, takmer akoby ich privítali. Často hovoria, že sa v mnohých prípadoch nechcú vrátiť, je to tak pohodlné a je to ako magnet, ktorý ich čerpá, že sa nechcú vrátiť. Veľa ľudí opisuje pocit opustenia svojej telesnej schránky a sledovanie lekárov a sestier, ktorí sa ich snažia oživiť.”

Dr Parnia uviedol, že existujú vedecké vysvetlenia reakcie a hovorí, že videnie ľudí nie je dôkazom o posmrtnom živote, ale je pravdepodobnejšie, že mozog len skenuje ako techniku ​​prežitia.

Povedal, že vďaka modernej technológii a vede “smrť nemusí byť obmedzená na filozofiu a náboženstvo, ale môže byť preskúmaná prostredníctvom vedy”.

Zdroj:express.co.uk | Foto:youtube.com

echo adrotate_group(3);