Aj skúsení výskumní pracovníci a egyptskí archeológovia zostali prekvapení: v Alexandrii sa našiel zatiaľ doposiaľ najväčší sarkofág, vyrobený z čierneho granitu. Odborníci zatiaľ netušia, pozostatky čoho sa môžu nachádzať v tak veľkej schránke.

 

Podľa miestneho média KhaleejTimes s odvolaním sa na zamestnanca ministerstva pre pamiatky Egypta, sarkofág zatiaľ nikto neotvoril, takže doteraz nikto netuší, čo v ňom môže byť.

“Vzhľadom na to, že takéto sarkofágy používali už starovekí Egypťania pre likvidáciu ľudí, potom možno majú viacej vrstiev. Ale či je vo vnútri sarkofágu niekto pochovaný a  prečo je to taký obrovský, to zatiaľ nevieme povedať. Je tu možnosť, že v sarkofágu sú pozostatky obra.” , Argumentujte vedúci tímu archeológov.

Podľa nich je dĺžka predmetu dvesto šesťdesiatpäť centimetrov, to znamená, že je to oveľa masívnejší sarkofág než zvyčajne. Vedľa neho, mimochodom, vedci objavili hlavu vyrobenú z alabastru – predpokladá sa, že je súčasťou sochy, ktorá zobrazuje osobu, ktorá je tu pochovaná.

Vo všeobecnosti teraz archeológovia majú len otvoriť žulový sarkofág a zistiť, čo je v ňom.

 

Zdroj: planet-today.ru | Foto:youtube.com