Jedinečný vývoj vedcov z Ruskej federácie umožňuje predpovedať vzhľad budúcich detí na základe  DNA ich rodičov. Možno sa vám to zdá ako vystrihnuté z sci- fi filmu, ale táto technológia je reálna a jej stvoriteľ má svoje meno- Genotek.  Podrobnosti o jej vzniku, význame boli publikované spoločnosťou RIA Novosti.

 

“Podarilo sa nám vytvoriť algoritmus, ktorý bol ešte včera  považovaný za absolútnu fantáziu. Dnes je to však realita. Skutočne existuje  technológia, ktorá dokáže identifikovať určité vlastnosti exteriéru nenarodeného alebo dokonca len práve počatého dieťaťa” – prehlásil hovorca  spoločnosť Genotek.

V posledných rokoch genetika identifikovala niekoľko stoviek génov, ktoré určujú vzhľad osoby. Tieto genetické sekvencie špecifikujú najmä výšku a hmotnosť, charakteristiky tváre, tendenciu k nadmernej hmotnosti, fyzickej sile a mnohým ďalším parametrom.

“Pre pochopenie týchto génov je potrebné pochopiť veľmi komplikovaný systém súvislostí – tvar nosa, napríklad nastavujú iba štyri gény, ostrosť brady je kódovaná s jedným vývojom. C systéme blízkom umelej inteligencií  nám je umožnený  proces analýzy na novú úroveň kvality a pre výpočet tvaru osoby na základe troch desiatok genómu segmentov. “ , Poznamenáva genetik Valery Iľinský, generálny riaditeľ lekárskeho a genetického centra spoločnosti.

 

Zdroj: planet-today.ru | Foto: health.mil; maxpixel.net; youtube.com