Predstavte si, že vás vyhlásia za mŕtveho a vy stále ŽIJETE…prešiel vám mráz po chrbte? Určite áno! Veď myšlienka na to, že vás zaživa pochovajú, alebo zaživa začnú pitvať je skutočne desivá. A teraz si predstavte, že to nie je len námet na hororový príbeh, alebo strašidelná legenda z čias dávno minulých…že sa takéto veci stávajú ešte aj v dnešnom modernom svete…

 

A stalo sa TO tento pondelok v oblasti Chhindwara v Indii.  24- ročný Himanshu Bharadwaj utrpel vážne zranenia hlavy po nehode motocykla. Bezprostredne bol prijatý do miestnej nemocnice, ale nakoľko sa jeho stav rapídne zhoršoval, urgentne ho previezli do súkromnej nemocnice v Nagpur. Tam bol Bharadwaj vyhlásený za mŕtveho. V nemocnici v Chhidware tento stav potvrdili a  telo poslali do márnice na pitvu.

Podľa The Economic Times však zriadenec v márnici zaznamenal že vrece na mŕtvoly, kde bol Bharadwaj umiestnený sa  nepatrne hýbe.  Upozornil na to patológa, ktorý nahmatal pulz a ďalšie testy ukázali, že pacient je stále nažive.

doctors, performing, operation

Ako sa ale niečo také mohlo stať? K bizarnému prípadu  sa vyjadril Dr C Gedam z Chhindwara District Hospital:

“Muž bol vyhlásený za mŕtveho po prijatí do nemocnice Chhindwara nakoľko dýchanie bolo dysfunkčné a pulz bol nehmatateľný, ale jeho respiračné orgány začali reagovať až dnes ráno,” A na vysvetlenie celej situácie ešte dodal: “U pacientov s mozgovou smrťou prestane srdce biť a dýchací systém sa prechodne zastaví, teda sa javí ako mŕtvy, čo sa stalo aj  v tomto prípade.“

Blízka rodina nešťastného muža má ale na vec vlastný názor. Za všetkým nešťastím vidia nedbalosť lekárov. Zatiaľ ale nie je jasné, či bude podniknuté právne kroky proti predmetnej nemocnici.

Himanshu je ale stále v kóme a momentálne sa znova- z kapacitných dôvodov- nachádza v nemocnici Nagpur.

Tento prípad ale nie je ojedinelý. Len začiatkom tohto roka sa niečo podobné stalo v Španielsku. Muž bol vyhlásený za mŕtveho, ale na pitevnom stole začal chrápať, čím zabránil lekárom aby ho zaživa rozpitvali. Pritom jeho úmrtný list podpísali až traja lekári!

 

Zdroj: newsweek.com; news18.com | Foto: commons.wikimedia.org; maxpixel.freegreatpicture.com; pixabay.com; pexels.com

Hľadáte prácu? Skúste www.NovyJob.sk

Potrebujete nejakú službu? Skúste www.Sluzbomat.sk