V roku 2018 nám filmové plátna ponúknu niekoľko veľmi zaujímavých a kvalitných snímok. Milovníci konšpiračných teórií, záhad a sci-fi  si v nich určite prídu na svoje. Preto ak patríte medzi tých, ktorí radi ocenia kvalitné a zaujímavé novinky zahraničnej kinematografie, tieto by ste si určite nemali nechať ujsť. 

Novinky, ktoré vám predstavíme, sú pomenované svojim pôvodným názvom. Je však možné, že ich slovenský názov bude iný – podobný, alebo úplne odlišný.

1/ The Post

Režisér Steven Spielberg vo filme The Post vsadil na kvalitný námet a ešte kvalitnejších hercov – v hlavných úlohách Meryl Streepovú a Toma Hanksa. Dej rozpráva príbeh novinárov a zároveň šéfredaktorov najznámejších svetových denníkov – The Washington Post a The New York Times, ktorí odhalili a následne zverejnili prísne tajné dokumenty z Pentagonu. Viac ako sedem tisíc strán, označovaných ako Pentagon Papers sú dôkazom nechutných klamstiev americkej vlády, ktorá tridsať rokov klamala svetu o vojne vo Vietname. Film je natočený podľa skutočných udalostí.

Premiéra v slovenských kinách bude 22.2.2018, film je pre mládež do 12 rokov nevhodný.

2/ God Particle

Fyzikálny pokus s obrovským urýchľovačom hadrónov spôsobí, že Zem zdanlivo úplne zmizne. Na jej obežnej dráhe však celý pokus sleduje vystrašená posádka americkej vesmírnej lode, ktorá zisťuje, že prišla o miesto, ktoré je – presnejšie bolo – ich domovom. No keď sa na radaroch raketoplánu objaví európska kozmická loď, Američania musia hádať, či je to ich posledná spása, alebo predzvesť záhuby.

Hlavné úlohy v americkom filme obsadili “neokukaní” herci, pôvodom z iných krajín. Vidieť tu môžeme Číňanku, Nóra, Nemca, Íra či Austrálčanku. Náklady na výrobu filmu dosiahli 26 miliónov dolárov a názov God Particle (Božská Častica) bol pôvodne pracovný názov.

Slovenská premiéra sa očakáva 1.2.2018.

3/ Ready Player One

Pripravte sa na poriadnu divočinu… Steven Spielberg pre nasledujúci rok pripravil lahôdku Ready Player One. Ocitáme sa v roku 2045, kde väčšina zemskej populácie žije v getách. Na zemi totiž nie je žiadne iné miesto, kam by ste išli. Aby ľudia unikli vlastnému sebazničeniu, uchyľujú sa do vlastnej fantázie a k svetovej virtuálnej realite zvanej OASIS (Oáza). V nej sa venujú rôznym pracovným, študijným či zábavným aktivitám. Aj hlavný hrdina filmu Wade je častým návštevníkom tohto sveta. Keď jedného dňa zomrie miliardár a zakladateľ OASIS-u, jeho dedičstvom všetkým súťažiacim sú vlastnícke práva na OASIS. A to je až príliš silné lákadlo…

Slovenská premiéra je naplánovaná na 29.3.2018. Film mal mať pôvodne premiéru v 15.decembra 2017, no kvôli uvedeniu filmu Star Wars: Epizóda VIII (Poslední Jediovia) v rovnakej dobe sa tento Spielbergov film posunul na marec 2018.

Albínska gorila, záhadný ekosystém a strašidelný dom

Okrem týchto troch filmov si milovníci záhad, sci-fi či hororu zgustnú aj na iných filmoch. Film Annihilation s pomerne známou Natalie Portman sa bude premietať od konca februára 2018 a zistíme v ňom, že na Zemi sa objavil nový a neznámy ekosystém. Každý, kto sa ho rozhodne preskúmať, v ňom však nenávratne zmizne.

V apríli majú premiéru dva filmy:  Noví Mutanti  a Rampage: Ničitelia. Druhý menovaný vytvorili režiséri známeho San Andreas a budú zachraňovať vzácnu albínsku gorilu, ktorá vďaka genetickým testom získa deštrukčné schopnosti.

Koncom septembra si venujte chvíľu pre strašidelný  The house with a Clock in Its Walls (Dom s hodinami v stenách) s herečkou Kate Blanchett.

Zdroj: www.movieinsider.com, www.wikipedia.org, www.csfd.cz | Foto: www.youtube.com, www.wikimedia.org, www.movieinsider.com