Ľudská aktivita mení klimatické podmienky na Zemi. Všetci to vieme, ale väčšinou to ignorujeme. Možno sa nám nad tým nechce rozmýšľať, alebo dúfame, že to „nie je až také zlé“. To aká je celá situácia vážna odhaľujú uverejnené snímky od NASA. Je až neuveriteľné, aké strašné sú následky globálneho otepľovania…Je načase s tým niečo urobiť!
echo adrotate_group(1);
Tieto satelitné fotografie ukazujú, ako zmena klímy ovplyvnila našu modrú planétu, a upozorňujeme na to, čo stratíme, ak súčasné miery globálneho otepľovania budú pokračovať.
Mumbajské mangrovy 19. marca 1988. Tmavozelené oblasti lemujúce potok sú mangrovové lesy, ktoré zohrávajú dôležitú úlohu pri regulácii kvality vody v prirodzenom prostredíMumbajské mangrovy 30. januára 2017. Urbanistický rozvoj zasahoval do lesov- usadeniny znižovali šírku vodnej cesty, mangrovy sa rozšírili do okolitej pôdy, aby sa zachránili.
Zmena klímy sa týka toho, ako sa klimatické zmeny, či už regionálne alebo globálne, zmenili po dlhšiu dobu. Klimatické zmeny sa stali v histórii kvôli prirodzeným zmenám v hladinách skleníkových plynov, uviedla NASA . Avšak množstvo vedeckých poznatkov naznačuje , že súčasné zmeny počasia, ktoré Zem prežíva, sú priamym dôsledkom ľudského vplyvu.
Grónske ľadovce Tracy a Heilprin 28. septembra 1987. Tracy a Heilprin sú dva najväčšie ľadovce, ktoré sa nachádzajú v Inglefield Bredning, fjordu na severozápadnom pobreží Grónska.Tracyho strata sa zväčšila asi na 364 metrov ročne, viac ako trikrát rýchlejšie ako Heilprin je 109 metrov ročne.Grónske ľadovce Tracy a Heilprin 30. septembra 2017. Grónske ľadovce sa topia, keď sa ohrieva morská voda pod nimi
Zmeny počasia, ktoré vyplývajú z klimatických zmien, majú vážny vplyv na život na Zemi. Napríklad rast teploty, teplejšie oceány, topiace sa ľadové vrstvy, stúpajúca hladina mora a extrémne poveternostné udalosti majú priamy a nepriaznivý vplyv na ľudí a iné ľudské populácie.
Miznutie ľadovca na Novej Guinei 3. novembra 1988. V týchto digitálnych farebných obrázkoch sa ľad zobrazuje ako modrý.Miznutie ľadovca na Novej Guinei 5 decembra 2017. Ľad na vrcholoch Sudirmanského pohoria sa výrazne zmenšil
NASA vo svojich snímkach “Obrázky zmeny” zachytila presne to, ako zmena klímy vyzerá počas dlhého časového obdobia pri fotografovaní satelitmi.
Ľadovec na juhu Patagónia 27. januára 1985. Južná patagónska ľadová plocha sa rozprestiera okolo 13 000 kilometrov štvorcových po Čile a Argentíne, čo je najväčšie susedné ľadové pole na južnej pologuli mimo AntarktídyĽadovec na juhu Patagónia 4. februára 2017. Znázornený ľadovec označený ako “HPS-12” sa v roku 1985 zmenšil z 26 kilometrov dlhej v roku 1985 na 13 kilometrov v roku 2017 a oddelil sa od troch ďalších ľadovcov
Od roztopenia ľadovcov Tracy a Heilprin v Grónsku až po zmenšovanie jazera Walker v Nevade sú obrazy veľmi znepokojivé. Podľa vládnej agentúry, ak nedôjde k rýchlej zmene, môže Zem dosiahnuť bod, z ktorého sa nedokáže obnoviť.
Walker Lake, Nevada 22. októbra 1988. Nevadské Walkerské jazero stratilo 90 percent svojho objemu už pred storočímWalker Lake, Nevada 22. októbra 2017. Keďže prítok sladkej vody klesal v priebehu rokov, koncentrácia soli a ďalších rozpustených pevných látok sa zvýšila.