Odborník z austrálskej univerzity v Adelaide verí, že konflikt týkajúci sa vesmírnych zdrojov je nevyhnutný. Takýto stav nutne povedie skôr alebo neskôr k ničivej vojne v galaktickom priestore. Jedinou šancou ľudstva je vynaložiť plné úsilie, aby tento hrozivý scenár odvrátili.

echo adrotate_group(1);

 Dnes je rastúci obchodný záujem o ťažbu nerastov na asteroidoch. Japonská letecká agentúra Jaxa už úspešne pristála na jednom z nebeských telies robotickej nádoby a vzala vzorky.

Dvaja americkí výrobcovia, Deep Space Industries a Planetary Resources, sa v tejto oblasti považujú za lídrov, ale v máji tohto roka vstúpila do tejto hry aj britská spoločnosť Asteroid Mining Corporation.

Americká vláda a americké firmy naďalej zohrávajú dominantnú úlohu pri tradičnejšom vývoji a rozmiestňovaní vesmírnych technológií. SpaceX je napríklad veľký súkromný dodávateľ rakiet, zatiaľ čo americké letectvo v súčasnosti koordinuje medzinárodnú satelitnú dopravu a poskytuje rozšírené varovania pred potenciálne nebezpečnými vesmírnymi odpadmi.

 

Zdroj: actualnews.org | Foto: youtube.com

echo adrotate_group(3);