Pozorované  globálne otepľovanie je vyvolané prírodnými procesmi, nie ľudskou činnosťou. Tento záver urobili vedci zo Spojených štátov a Nemecka, ktorí sa zjednotili v rozsiahlom výskumnom projekte s cieľom identifikovať skutočné príčiny zmeny klímy. Za zmienku stojí, že tento záver je v priamom rozpore s mnohými inými štúdiami.

 

Vedci v Ústavu chémie na Maxa Plancka a konkrétne vyjadrili:  “Za posledných jedenásť tisíc rokov, sa z vôd Južného oceánu odparí ohromné množstvo oxidu uhličitého. Práve tento proces sa stal  kľúčovým faktorom vo fenoméne  globálneho otepľovania, ktoré teraz ohrozuje  existujúci ekosystémov.” – povedzme v Ústavu chémie na Maxa Plancka.

Antropogénne faktory, ktorých vplyv na klímu sa v posledných desaťročiach stali pozoruhodnými, nie sú nikde – prispievajú k globálnemu otepľovaniu. Hlavné príčiny tohto javu sú však stále v prirodzenom stave.

“Južný oceán obklopujúci Antarktídu sa zameriava na rozsiahly upwelling. – to je proces, kedy získate obrovské množstvo oxidu uhličitého, ktorý sa hromadí na dne mora milióny rokov. V závislosti od parametrov ako je hĺbka vody sa nakoniec skôr, alebo neskôr objavia v atmosfére” – tvrdia výskumníci

Z uvedeného teda vyplýva, že zmena klímy by určite nastala aj bez prítomnosti človeka. Takže globálne otepľovanie je v konečnom dôsledku prirodzený prírodný jav a nie priamy následok ľudskej činnosti.

Zdroj: planet- today.com | Foto:youtube.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.