Pojem hotel v nás nevyvolá strašidelné obavy, skôr naopak. Spájame si ho s príjemným relaxom, luxusom a komfortnými službami. Ale sú prípady, kedy vám už len pri slove “hotel” behá mráz po chrbte a srdce sa vám hrôzou zastaví. Pýtate sa kedy?

Napríklad vtedy, ak v ňom dochádza k nevysvetliteľným javom, najčastejšie paranormálnym. Táto informácia už síce nie je žiadnou novinkou, ale aj napriek tomu si musíme ujasniť určitý rozdiel. Hotelov, v ktorých hostia sem – tam začujú akúsi dupot, šepot, alebo im spadne budík zo stolíka, takých prípadov poznáme viacero, ale hotel Stanley je silnejšia káva.

Možno viete, že hotel Stanley sa preslávil návštevou najuznávanejšieho spisovateľa trilerov a horov, Stephena Kinga. Toho pobyt v tomto “dome hrôzy” inšpiroval k napísaniu jeho asi najznámejšieho diela The Shining, ktoré sa dočkalo aj veľmi úspešného filmového spracovania. Okrem toho je zaujímavým zistenie, že autor nesedel v izbe, v ktorej sú paranormálne aktivity najčastejšie. Tá izba bola uzamknutá a možno aj samotný Stephen King si uvedomil možné nebezpečie a prepadol ho strach.

No teraz prichádza tá najdesivejšia časť. O tomto hoteli nechceme informovať len kvôli úspešnému filmovému spracovaniu z roku 1980 ale hlavne preto, že údajné paranormálne aktivity sa tu vyskytujú dodnes a to takmer neustále! Návštevy prízrakov v podobe duchov bývalých hostí tu majú byť doslova ako doma! Ich výskyt vraj nebýva len ojedinelý. Za posledné roky údajných dokumentácí, fotiek, videí, tvrdení hostí čo navštívili hotel Stanley pribúda, ako na bežiacom páse. Dokonca to zašlo do takej miery, kedy má byť identita niektorých najčastejších duchov už odhalená a navyše sa tvrdí, že aj napriek neuveriteľne častému výskytu paranormálnych aktivít sú títo duchovia neškodní. Môžeme teda povedať, že sa v hoteli Stanley natrvalo udomácnili? Nehmotná podoba bývalých hostí sa nemá zjavovať iba v určitých izbách, ale najčastejšie aj pri recepcii na vstupných schodoch. Najnovší z dokumentovaných záberov môžete nájsť tu.

Zdroj/Foto: hauntedamericatours.com | pixabay.com | youtube.com|