Slávny kanadsko-americký podnikateľ  Ilon Musk pred časom vyhlásil, že existuje istá šanca, že celý náš svet je len počítačová simulácia. Teraz Musk plánuje svoje slová aj dokázať. Ale úprimne: Chce ľudstvo vôbec poznať pravdu?

echo adrotate_group(1);

“Pred štyridsiatimi rokmi, sme mali Pong (jednu z prvých videohier). To predstavovalo dva prúžky a základnú animáciu. To je všetko. Teraz máme fotorealistické trojrozmerné simulácie, takmer na nerozoznanie od skutočnosti, pri ponorení do nich, napríklad prostredníctvom VR-zariadenia. V krátkych  štyroch desaťročiach sme dosiahli také neuveriteľné výsledky, a to, čo sa stane, keď sa hádame v tomto duchu, simulácie, podobný tomu, ktorý je ukázané vo filme “The Matrix”, Ešte sa vám to zdá  tak nereálne? “ – povedal raz záhadne.

V budúcnosti, ako hovorí tento miliardár, ľudia začnú do tej miery vytvárať skutočné počítačové simulácie, že ich nebude možné odlíšiť od skutočnosti. To znamená, že môžeme predpokladať, že stále žijeme v takejto simulácii, ale o tom nevieme.

Myšlienka reality “matrixu”, ako je potrebné poznamenať, je veľmi populárna, to znamená, že Musk nie je prvý, kto o tom hovoril. Na túto hypotézu však neexistujú žiadne dôkazy. Teda zatiaľ, pretože už v auguste Musk predstaví výsledky tajného výskumného projektu, v rámci ktorého sa práca uskutočnila týmto smerom.

Zdroj: planet-today.ru | Foto:youtube.com

echo adrotate_group(3);