Nemusíte byť skalným fanúšikom Harryho Pottera, aby ste aspoň občas nerozmýšľali nad tými úžasnými možnosťami: Keby človek mohol občas použiť časovrátok, aby všetko stihol…namiešal si všehodžús, aby sa dokonale maskoval, alebo vlastnil neviditeľný plášť, aby kedykoľvek zmizol. A teraz si predstavte, že jedna z týchto fantastických vymožeností je k dispozícii…

 

Toto  bude pre skeptikov naozaj tvrdý oriešok. V Číne a následne v celom svete spôsobilo búrku. O čo ide? V údajne NEZOSTRIHANOM videu je predstavená technická novinka:  neviditeľný plášť. Treba uznať, že demonštrácia je jednoducho úchvatná. Číňan pred sebou rozprestrie záhadnú textúru a…jednoducho zmizne. Pritom pozadie- ako chodník a vegetácia je stále perfektne viditeľná. Práve tento fakt vyvolal u úzkostlivejších užívateľov internetu značné zmätenie- prečo nezmizlo všetko? Veď takýto mechanizmus fungovania nie je predsa možný?

Pravdou však je , že TOTO nič nedokazuje. Predsa nikto nepozná skutočné optické vlastnosti tohto fantastického tkaniva. Je to prezentácia, nie dôkladné vysvetlenie a prezradenie výrobného tajomstva.

Ale otázkou stále ostáva- je to skutočnosť, alebo len šikovný trik? Desiatky rokov špičkoví vedci z celého sveta sa pokúšali vytvoriť „plášť neviditeľnosti“ a pritom sa – aspoň podľa verejne dostupných informácii- k požadovanému výsledku ani len nepriblížili. Žeby odrazu nastal tak významný pokrok? A hneď to zverejnili na sociálnych sieťach?

Vlastne, načo ďalšie úvahy: pozrite si a vytvorte si vlastný názor :)…a samozrejme nám ho napíšte

 

 

 

 Zdroj: youtube.com; neveroyatno.info | Foto: youtube.com; pixabay.com