Slovenský Däniken. Tak môžeme nazvať slovenského spisovateľa a záhadológa Miloša Jesenského. Pôvodom vyštudovaný veterinár, žijúci v Krásne nad Kysucou má na svojom konte viac ako tridsať titulov, publikovaných okrem Slovenska i v Čechách či Poľsku. Vo svojich knihách pátra najmä po historických záhadách. Jeho najnovšie odhalenia si môžete prečítať v knihe Najväčšie záhady a mystériá Slovenska…

Exkluzívna, bohato ilustrovaná kniha je lahôdkou nielen pre oko, ale najmä pre dušu. Obzvlášť, ak čítate o veciach, ktoré sú nám dôverne známe, keďže sa všetky priamo dotýkajú histórie a legiend Slovenska. Veď ani naša krajina nezaostáva v počte záhadných a neodhalených mystérií, legiend, bájí či ľudových povestí.

Od Tatier k Dunaju

Takmer tristo strán je výsledkom bádateľskej práce štvorice spisovateľov – Miloša Jesenského, Jána Laciku, Tünde Lengyelovej a Luboša Machaju. Kolektív nekonvenčných autorov pátra po všetkom tajomnom medzi Tatrami a Dunajom a kniha je teda dôkazom, že títo ľudia po večeroch veru nevysedávajú na gauči s ovládačom v ruke…

Nakuknite slovenským tajomstvám do kuchyne, v knihe máte na to ideálnu príležitosť. Dozviete sa, že túžba frátra Cypriána v “Legende o okrídlenom mníchovi” nedopadla práve najlepšie – zomrela s ním v samote kláštornej cely. Zistíte, či je možné, aby Bram Stoker a Jules Verne vôbec niekedy navštívili Slovensko a ak áno, čo z ich návštev sa dostalo aj do ich kníh…Žili pod Tatrami skutoční upíri? Nie sú iba výsostnou záležitosťou Transylvánie? A čo plačúce Madony či iné zjavenia, z ktorých dodnes ťažia mnohí veriaci? Alebo poltergeist… viete, že táto potvora neobišla ani Slovensko? Z rozprávania očitých svedkov vás bude mraziť… Dramatická Alžbeta Bátoriová- čo ak bolo všetko inak a kdesi existujú dôkazy, že krvavá grófka je nevinná?

Kniha uzrela svetlo sveta v októbri 2017 a ak sa považujete za skutočného znalca a milovníka záhad, nemali by ste ju obísť. Rozhodne by nemala chýbať vo vašej knižnici.

Zdroj: www.wikipedia.org, www.jesensky.com | Foto: www.jesensky.com (s písomným súhlasom autora), www.pinterest.com