Vedci vypočítali koľko čo presne by obnášalo presídlenie ľudí na inú planétu v rámci zachovania budúcich generácii. Zistili, že položenie základov života na inej planéte by si vyžadovala 630 rokov a spoluprácu minimálne 98 dobrovoľníkov a v neposlednom rade obrovské finančné investície  Len jeden let na Mars bude stáť asi 1 bilión dolárov a na výlet do inej hviezdy náklady porastú do astronomických rozmerov.

echo adrotate_group(1);

Najrýchlejšia kozmická loď pre ľudstvo by mala byť Parker Solar, ktorá je bezpilotnou sondou a môže nám umožniť študovať vonkajšiu sféru Slnka. Jeho maximálna rýchlosť sa odhaduje na 0,00067%  rýchlosti svetla, čo nám umožňuje hovoriť o niektorých relatívne blízkych letoch k hviezdam. Príslušné štúdie sa už uskutočňujú vo Francúzsku a posudzujú sa možnosti realizácie sľubnej kolonizačnej misie.

Za jednu z najsľubnejších budúcich destinácií pre ľudstvo je považovaná Alfa Centauri, ktorá sa nachádza vo vzdialenosti 4,36 svetelných rokov,  na obežnej dráhe je Proxima Centauri exoplanet b. Vyhodnocuje sa ako potenciálne obývateľný a vhodný na kolonizáciu. Cesta k planéte so súčasnou úrovňou technológie bude trvať približne 6,300 rokov, ale vedci očakávajú výrazné zníženie tohto čísla na prijateľnejšie ukazovatele.

“Samozrejme, technológie sa výrazne rozvíjajú, takže v čase vytvoria skutočného projektu na realizáciu medzihviezdnych letov, môžeme očakávať, že trvanie cesty klesne rádovo na 630 rokov. Ide o teoretické ukazovatele, pretože takéto technológie ešte neboli vyvinuté “, cituje Forbes astrofyzik Frederic Martin, ktorý spolupracuje s astronomickým observatóriom v Štrasburgu.

Po preskúmaní všetkých faktorov predpokladanej dĺžky života, údajov o pôrodnosti, ako aj o možných incidentoch, katastrofách a vplyve ďalších možných faktorov, realizovali vedci počítačové simulácie. Ukázala, že bude trvať ešte niekoľko generácií, kým dosiahneme dostatočnú podporu pre  vesmírne cestovanie. Projekt bude vyžadovať účasť minimálne 98 jedincov.  Ich potomkovia budú mať šancu, že raz  uvidia cieľ tejto cesty. Príslušný počet ľudí zabezpečí genetické zdravie tým, že sa vyhne úzkym prepojeniam. Súčasne v dôsledku konfliktu v uzavretej miestnosti môže byť asi 75% celého tímu zapojených do incidentu. Vzhľadom na to, že jediná osoba môže spôsobiť značnú škodu celej misie, otázka výberu posádky a odchovu potomstva si bude vyžadovať veľmi vážny prístup.

Zdroj: actualnews.org | Foto: youtube.com

echo adrotate_group(3);