Zamestnanec kliniky Ouin O’Fadogan v Škótsku  nafilmoval 10-minútové video s “Loch Ness netvorom”, ktorý plával  jazere v zálive Urquhart. Informácie o tomto jedinečnom  dôkaze boli poskytnuté v publikácii v online magazíne Mirror.

53-ročný kryptológ prichádza ku legendárnemu jazeru už štvrtýkrát a pravidelne kontroluje záznamy, ktoré sa vykonávajú nepretržite pracovnými kamerami. O’Fadogan uprednostňuje sedenie na brehu a pravidelne, asi raz za 20 minút, klikne na fotoaparát.

Je zaujímavé, že tento dôkaz sa objavuje tesne predtým ako má byť mýtus o Lochneskej príšera jednoznačne potvrdený (alebo vyvrátený) DNA analýzou vody z jazera.

“Predtým som nedokázal vysvetliť povahu zvláštneho objektu na obrázkoch. Dalo by sa predpokladať, že je to vzdialenosť, z ktorej to môže byť aj loď, ale 30. apríla, som si všimol obrovské stvorenia plávajúce na ľavej strane zálivu. Pravidelne sa netvor ponoril a objavil sa a posypal okolie kvapkami vody. Verím v Nessie, ale považujem ju za samostatný subjekt, bola stvorená v Loch Ness tisíce rokov a nie je relevantný pre plesiosaurus, “- povedal vedec.

Len pripomeňme, že doteraz všetky vyhotovené obrazové záznamy Lochneskej príšery sa napokon ukázali ako falzifikáty.

Zdroj: actualnews.org; mirror.co.uk; youtube.com | Foto: youtube.com