Už za pár dní začne siedmy mesiac roku 2018 a nočnú oblohu presvieti rubínová žiara krvavého mesiaca. A hoci ten názov znie veľmi desivo, podľa väčšiny odborníkov sa jedná sa len o zaujímavý astro-fyzikálny úkaz. Ale sú ľudia zo skupín náboženských konšpirátorov, ktorý veria, že v krvavom júlovom mesiaci sa skrýva proroctvo apokalypsy…

Podľa nich slúži proroctvo krvavého mesiaca na odhalenie skrytých posolstiev v Kresťanskej Biblii o blížiacom sa konci sveta.

Zatmenie krvavého mesiaca

Dňa  27. júla bude krvavý mesiac vrcholiť  a nastane úplne zatmenie lunárneho mesiaca. Aj z astronomického hľadiska sa jedná o významnú udalosť- predstavuje totiž len druhé úplne zatmenie mesiaca, ktoré možno pozorovať v kombinácii s krvavým mesiacom. Posledný krvavý mesiac sa objavil na oblohe 31. januára počas vzácnej Super Blue Blood Moon.

Niektorí kresťanskí teológovia sprisahania, ktorí horlivo sledovali, ako mesiac cestoval cez nočnú oblohu, tvrdili, že sa proroctvo krvavého mesiaca naplňuje.

Samotné apokalyptické proroctvo možno vysledovať späť ku kresťanským vodcom Johnom Hageeom a Markom Biltzom, ktorí tvrdia, že v Biblii našli odkazy na krvavý mesiac tetrad.

Tetrad je séria štyroch po sebe idúcich mesiacov, ktoré údajne začali v roku 2014.

Prvé zatmenie v prorockom tetrade sa uskutočnilo 15. apríla 2014 a nasledovalo krvavé mesiace 8. októbra 2014, 4. apríla 2015 a 28. septembra 2015.

Biblické proroctvá

Podľa apokalyptických predpovedí, kresťanskej skupiny, ktorá hlásala evanjelium o konci sveta, mnohé proroctva v Biblii predpovedajú, že Mesiac sa na konci sveta stane krvavo červený.

Napríklad Joel 2: 30-31 hovorí: “A ukážem na nebesiach i na zemi divy, krv a oheň a stĺpy dymu…Slnko sa zmení na temnotu a mesiac sa sfarbí do krvi pred príchodom veľkého a strašného dňa Hospodinovho.”

Kniha Zjavenia tiež uvádza, že mesiac sa zmení na červeno: “A videl som, keď otvoril šiesta pečať a hľa, bolo veľké zemetrasenie; a slnko sa stalo čiernym ako žíhaný vlas a mesiac sa stal krvavým. “

Irvin Baxter, vodca kresťanskej skupina hlásajúci koniec sveta sa vyjadril: “Biblia učí, že tento deň posledného súdu  sa blíži, vlastne je tesne pred nami. Nastáva najväčšie prorocké naplnenie za posledných 2 000 rokov. Hovorím o niečom väčšom ako je znovuzrodenie a zjednotenie Izraela.”

Prirodzený a nádherný nebeský úkaz

Ale pre väčšinu ľudí vo vedeckej komunite je proroctvo krvavého mesiaca nepodloženou konšpiráciou.

Geoffrey Gaherty, spisovateľ pre Starry Night Education, povedal, že bol zarmútený konšpiračnými teóriami, ktoré vychádzajú z hviezdnych procesov, ako je zatmenie.

Povedal: “Ako horlivý hvezdár, ktorý čerpá veľké potešenie z krásnych udalostí ako je zatmenie mesiaca, ma zarmútilo, že na svete sú” proroci skazy “, ktorí vidia tieto obohacujúce životné udalosti ako príbehy katastrofy.”

Pritom nie je dôvod domnievať sa, že krvavý mesiac je znamením z nebies, pretože vedci veľmi dobre rozumejú mechanizmom, ktoré spôsobujú, že sa mesiac počas zatmenia sfarbí červenou farbou.

Tento efekt je známy ako Rayleighov rozptyl a tento jav je zodpovedný za farbu modrej oblohy a oranžové západy slnka.

Počas  zatmenia  bude Mesiac prechádzať priamo za Slnkom a Zemou, aby sa skryli v tieni planéty.

Ale namiesto toho, aby úplne zmizol, niektoré skupiny červeného slnečného svetla namaľujú mesiac hlbokým medeným červeným odtieňom.

Stáva sa to preto, že slnečné svetlo, ktoré sa ohýba okolo planéty, sa rozptyľuje v atmosfére a filtruje farby rôznych vlnových dĺžok.

Červená je najmenej ovplyvnená rozptylom, ktorý zase mení farbu mesiaca.

Zdroj: express.co.uk | Foto: youtube,com