Spory o intelektuálnych výhodách mužov alebo žien sú zvyčajne veľmi vzdialené od serióznej vedeckej diskusie. Avšak najnovšie objavy vedcov zo Spojených štátov amerických prinášajú na večnú otázku: “Kto je múdrejší – muži alebo ženy?” pomerne jednoznačnú odpoveď…

 

Zamestnanci sa nachádza v New Yorku v Albert Einstein School of Medicine tvrdí, že z hľadiska fyziológie, medzi mužskými a ženskými orgánmi, existuje pomerne výrazné rozdiely.

Pri mozgu muža je viac pravdepodobné, že utrpí škodu. To znamená, že má oveľa vyššie, nároky a potreby, ktoré sa vynakladajú nielen na fyzické zranenia, ale aj ako výsledok, napríklad, čo sa týka niektorých infekcií, ktoré nejako vznikajú po celý život.

“Ženský mozog je nie len” krehký “sám o sebe, ale tiež má nižší potenciál k následnej regenerácii. To znamená, že v prípade, že poškodenie mozgu už došlo, pre ženu je oveľa ťažšie dostať sa do pôvodného stavu, ako je tomu u mužov.” – hovoria vedci.

To sa mimochodom netýka len mozgu, ale aj nervovej sústavy ako celku. Mužský CNS je viac “robustný” a vytrvalý, ktorá dáva mužom zoznam rôznych výhod. Napríklad – pridáva body do hry “Kto je múdrejší?”.

 

Zdroj: planet-today.com | Foto:youtube.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.