Egyptské pyramídy sú nádherné, veľkolepé a tajomné…Ale v časoch keď pyramídy neexistovali, čo existovalo? Aká stavba štruktúry, či objekt im predchádzal? Nedávno sa vedcom podarilo vyriešiť aj túto záhadu: priamym predchodcom majestátnych egyptských stavieb je istý staroveký artefakt- KAMEŇ BENBEN.

Skupina vedcov zistila, že kultový kameň Benben bol predchodcom pyramíd. Odborníci sa domnievajú, že artefakt sa objavil medzi Egypťanmi po páde meteoritov a výrazne ovplyvnil ich kultúru a náboženstvo. Kultový kameň Benben bol nájdený vo Fénixovom chráme. Stelesňuje vtáka, ktorý bol v starých Egyptech považovaný za symbol cyklického charakteru ročných období a bol schopný obnoviť a revitalizovať.

Niektorí archeológovia veria, že v dávnych časoch ho Egypťania pripevňovali na stĺp. Predpokladá sa, že kameň Benbenu bol pôvodne znázornený ako kužeľ a potom sa začal podobať pyramíde so zaoblenými hranami.

V novej práci vedci zistili, že kameň Benben je predchodcom slávnych egyptských pyramíd . Odborníci naznačujú, že artefakt má mimozemský pôvod a objavil sa po páde meteoritov . Hral dôležitú úlohu v náboženstve a kultúre starých Egypťanov.

 

Zdroj:archaeologicaly.com | Foto: archaeologicaly.com; youtube.com