Mraky sú zvyčajne beztvaré. Presnejšie povedané, majú taký var, aký im naša fantázia pridelí. Ale z času na čas sa stane niečo naozaj zvláštne: oblaky majú krásne presný tvar pravidelného štvoruholníka s úplne rovnými hranami. Ako sa také niečo môže stať?

echo adrotate_group(1);

 

Ak hovoríme o poslednom období,  oblak v tvare pravouhlého obdĺžnika sa objavil  nad merickým mestom Tucson v Arizone (Tuscon, Arizona), a jeho obrázok vyvolal na sociálnych sieťach hotovú búrku. Mimochodom, ukázalo sa, že takéto “lietajúce koberce” – teda niekedy nazývané štvorcové mraky – sa objavili na iných miestach. Začali to spozorovať od roku 2008. Vyfotografované z povrchu, zhora – z lietadla, aj z vesmíru – z ISS. Nebol však vysvetlený záhadný jav.

Meteorológovia hovorili niečo o kolízii chladnej prednej strany v suchom a teplejšom vzduchu, v dôsledku čoho sa pri oblakoch môže objaviť rovná hrana. Ale ako sa náhodne spoja dve hrany, ktoré spoločne zvierajú uhol 90 stupňov? A všetky štyri naraz? Odpovede na tieto otázky zatiaľ nevie nikto s istotou poskytnúť.

Ufológovia vidia- samozrejme- za všetkým mimozemšťanov.  Experti na sprisahanie vinia americkú armádu – konkrétne HAARP (Vysokofrekvenčný aktívny výskumný program pre výskum vesmíru), údajne vytvorený Pentagonom pre riadenie klímy. Je podozrenie, že sa pravidelne používa ako klimatická zbraň, čo spôsobuje na našej planéte prírodné katastrofy oficiálne spôsobené „vyššou“ mocou.

Technológia HAARP údajne posiela mikrovlnné impulzy na oblohu, ktoré sú následne rozložené na štvorcový tvar na niekoľkých hektárov. Podľa logiky konšpirácie dáva mrakom zodpovedajúci štvorcový tvar. Ale ako? To opäť nikto nevie vysvetliť.

Zdá sa, že najpravdepodobnejšiu, hoci zďaleka nie postačujúcu odpoveď poskytli zase meteorológovia. Teda prinajmenšom ponúkli veľmi logické vysvetlenie “lietajúcich kobercov”, ktoré sa vznášali 27. mája 2017, nad mestom Exeter v anglickom okrese Devonshire (Exeter, Devon).

Z vysvetlenia vyplývalo, že obdĺžnikový oblak bol tvorený inverznou stopou lietadla a vetrom, ktorý na ňu koloroval kolmo – táto stopa. Vietor “rozmazal” chodník rovnomerne. Vo forme obdĺžnika.

Stačí vám takéto vysvetlenie?

Zdroj:neveroyatno.info | Foto:youtube.com

echo adrotate_group(3);