NASA odtajnila a zverejnila tajné správy SoundCloud , ktoré sa týkajú vyšetrovania mimozemskej aktivity v  70. rokov minulého storočia. Tieto zvukové súbory boli odoslané na zariadeniach Voyager a boli určené pre predstaviteľov mimozemských civilizácií.

echo adrotate_group(1);

Ako sa stalo známe, počas spustenia obidvoch zariadení Voyager v roku 1977 boli na palube špeciálne správy. Bolo to 115 zvukových stôp, ktoré potenciálnym príslušníkom mimozemskej rasy mali umožniť oboznámenie sa so zvukom života na zemi.

Medzi nimi, spev vtákov, zvuk vody a mestskej dopravy, detský plač a matka šepot aj erupcia sopky a dokonca aj monológ Jimma Cartera …to všetko slúžilo ako prezentácia civilizácie pozemšťanov tej doby.

Okrem toho pracovníci kozmickej agentúry prečítali správy o biochemických vlastnostiach tretej planéty od Slnka, rozprávali sa o charakteristických črtách Zeme a jej histórii. Všetky informácie boli prenesené na pozlátené nosiče pripomínajúce kompaktný disk umiestnený v hliníkovej truhličke. V súčasnosti si môže každý tieto záznamy vypočuť vo vysokej zvukovej kvalite.

Obidve kozmické zariadenia “Voyager” sú stále v dobrom stave a pokračujú vo svojom lete cez priestor slnečnej sústavy. Po 15-20 rokoch opustia hranice galaxie a ich ďalší osud zostane pre ľudstvo tajomstvom. Astronómovia dúfajú, že sa dostanú do tých svetov, kde budú informácie v nich obsiahnuté.

 

Zdroj:actualnews.org | Foto:youtube.com

echo adrotate_group(3);