Mohenjo- Daro- stratené mesto doby bronzovej. Dnes si naň málokto spomenie, ale pred 5000 rokmi…bolo jednoducho veľkolepé! Prepychové poschodové domy, dláždené ulice, krytá kanalizácia…Pýcha vyspelej, bohatej a po všetkých stránkach prosperujúcej civilizácie…  teda až do okamihu, kedy úplne zmizlo z povrchu  Zeme…

 

Ranný starovek je doteraz zastretý znepokojivými tajomstvami. Ľudská civilizácia odrazu zázračne pokročila. Stalo sa to nečakane a len v niektorých regiónoch, ako: Staroveký Egypt, Mezopotámia , India , Čína… Nezávisle od seba sa v týchto miestach objavil premyslený systém písma, úžasné architektonické objekty a zarážajúce vedecko-technické výdobytky…A aký neuveriteľný  bol ich vzostup, tak nevysvetliteľný a smutný bol ich úpadok…Postupne všetky tieto civilizácie zanikli a medzi odbornou verejnosťou stále rezonuje nezodpovedaná otázka: Prečo?

Odpoveď možno skrýva mesto Mohenjo- Daro. Podľa archeologických vykopávok sa rozkladalo na území dnešného Pakistanu v blízkosti malej dedinky Harappa. Práve tam boli objavené mnohé správy v podobe kresieb a rytín na hlinených tabuliach. 

Dešifrovanie dosiek hovorí, že Sumeri utrpeli veľkú katastrofu. “Obrovský hurikán, ktorý prišiel z neznáma, zaútočil na mesto, po ktorom sa zodvihol ohnivý vietor. Slnko akoby zhaslo počas dňa, a mesiac v noci nesvietil, nebolo vidno žiadne hviezdy. Vzduch bol zrazu otrávený, rastliny nerástli, mestá pustli. ”

Popis následkov tejto katastrofy bol podobný následkom jadrového výbuchu, ako ho poznáme dnes: jedovatý dážď, ohnivý vietor, otrávená voda v nádržiach.

Vo viacerých kultúrach existuje pradávna legenda, ktorá hovorí o horiacich nebesiach a ničivých zbraniach. Vlastne motív zničenia mocného mesta obrovskou energiou sa objavuje aj v Biblii- v príbehu o Sodome a Gomore.

Zničenie Sodomy a Gomory

Nedávne vykopávky na týchto miestach odhalili dôkaz o možnosti, že by v tejto oblasti mohlo dôjsť k jednému alebo viacerým atómovým výbuchom. Nebezpečne vysoká úroveň rádioaktivity; kostry zmrazené v momente paniky; a keramika roztavená do skla, čo bolo možné dosiahnuť len vtedy, ak by bol materiál vystavený extrémnemu pôsobeniu tepelnej energie

 

Táto teória znie možno až príliš absurdne, ale je  treba si uvedomiť: Staroveké civilizácie vládli vedomosťami, ktoré možno prevyšovali modernú vedu. Jej pôvod je zatiaľ neznámy, rovnako ako jej skutočný rozsah.

Zdroj: ancientastronautarchive.com; youtube.com | Foto: flickr.com; youtube.com; pixabay.com

Hľadáte prácu? Skúste www.NovyJob.sk

Potrebujete nejakú službu? Skúste www.Sluzbomat.sk