Jedna prastará legenda hovorí, že sa na Zem z nebies zrútilo sedem padlých anjelov. A tam kde dopadli, zanechali stopy nečistej, ale mocnej sily. Tieto neveľké lokality sa nazývajú „miesta moci“ a je v nich možné kontaktovať duchov pekla, či získať démonické schopnosti pre ovládnutie sveta…Aj preto sa tieto miesta stali predmetom hľadania mnohých skupín- medziiným aj nacistickej Anenerbe.

Ale „miesta moci“ nie sú len výplodom mýtov. Aj mnohí vedci veria, že na Zemi sú miesta, ktoré majú mimoriadne pozitívnu alebo negatívnu energiuV podstate sú umiestnené tam, kde došlo k rozpadu tektonických dosiek, alebo k pádu nebeských telies. Podľa francúzskeho filozofa Reného Guénona, na našej planéte existuje sedem bodov produkcie silnej negatívnej energie, ktoré nazýva „satanove veže“. Kto nájde niektorý z týchto bodov, môže cez temné sily získať obrovský vplyv na celkové dianie vo svete.

Rene Guénon

Kde ich ale hľadať? Aj na to má Guénom odpoveď- aspoň približnú…Satanove veže údajne tvoria oblúk, vchádzajúci do Európy od západnej Afriky v oblasti Niger.

 

1.    satanova veža:

Ako sme už spomenuli, mala by sa nachádzať v Nigérijskej republike. Je to krajina, ktorú takmer výlučne tvorí púšť a kamenné plošiny. V pradávnych časoch – keď ešte Sahara nebola púšťou, ale úrodnou lokalitou- bola strediskom vyspelej kultúry kmeňa Kifi. Starovekí Egypťania verili, že práve z Nigeru pochádzajú najmocnejší a najnebezpečnejší čarodejníci.

2.    satanova veža:

Nachádza sa v hornatej oblasti v Sudáne. Pred 5-timi až 6-timi tisícročiami tam stálo vyspelé staroveké mesto Meroë. Oblasť sa vyznačuje hlavne záhadnými stavbami pyramíd s prístupom do Červeného mora. Významnú časť krajiny tvoria náleziská archaických zlatých dolov. Celý povrch je náchylný k silným tektonickým posunom.

Meroe v Sudáne

3.    satanova veža:

By sa mala pravdepodobne hľadať v Sýrii, územím ktorej prechádza somálska hranica. Podľa sovietskeho vedca Lev Gumilyova tu bola mýtická Shambala. Na území modernej Sýrie žILI v dávnych dobách Feníčania – deti mora, ktorí kolonizovali celé Stredozemie.

4.    satanova veža:

Pravdepodobne bude v ďalšej kolíske stredovekých civilizácii- medzi riekami Eufrat a Tigris v starovekej Mezopotámii. Postupne tu žili Asýrčania, Sumeri, Peržania. Tiež je to miestom mesta Babylon a legendárnej Babylonskej veže.

5.    satanova veža:

Tu to začína byť trošku zložitejšie. Približná poloha by mala byť v Turkestane (názov regiónu bol postupne nahradený výrazom “Stredná Ázia”). Na tomto rozsiahlom a mnohonárodnom území je veľa hôr a vrchovín. Najvyššie vrcholy sú v Pamirs a Tien Shan. Sú neslávne známe mnohými tragédiami, kedy horolezci pri horskom výstupe zahynuli. Na juhu Kazachstanu je mesto s názvom Turkestan, ktorý sa stal centrom svojej náboženskej a mystickej školy nazvanej Yasaviya.

Yasaviya v Turkestane

6.    a 7. satanova veža:

O nich vieme len to, že by mali ležať v Urale a západnej Sibíri. Veľa sibírskych záhad sa spája práve s Altajom. Nachádza sa tu aj jazero Bajkal- všeobecne uznávané „miesto moci“.  Vzniklo vďaka geologickej anomálii a veľa kultov a kultúr vzniklo na jeho brehoch.

 

Čo dodať na záver? Možno by sme mali hľadať body pozitívnej energie. Tie by nám možno pomohli nie svet ovládnuť, ale spraviť ho lepším miestom.

 

Zdroj: neveroyatno.info | Foto: commons.wikimedia.org; pixabay.com