Cestovanie v čase- nevyčerpateľná téma, na ktorú sa popísalo stovky strhujúcich príbehov…a mnohé z nich vraj nie sú žiadnym výmyslom. Presne ako prípad Samuela Warnera-  výstredného britského vynálezcu, ktorý sa od starovekých Egypťanov dozvedel tajomstvo cestovania v čase, zostrojil stroj času…a ten je vraj doteraz ukrytý na londýnskom cintoríne.

                                  

Samuel Alfred Warner sa narodil v roku 1794 v rodine vojenského kapitána…alebo tesára- podľa toho, ktorý zdroj si vyberiete 🙂 . Už od detstva sa u neho objavili známky geniality…ktorá sa rýchlo rozvíjala. Podľa legendy, ako veľmi mladý vynašiel tzv. „neviditeľné torpédo“- dômyselné vojenské zariadenia, schopné potopiť akúkoľvek vojenskú loď. Výkresy tohto fantastického vynálezu údajne ponúkol známemu historikovi Johnovi Knoxovi Lawtonovi za neuveriteľných 200 tis. libier (čo dnes zodpovedá približne 7 mil. libier). Nikto nevie ako táto obchodná transakcia dopadla…ani, čo sa s jedinečným „neviditeľným torpédom” stalo a či vôbec niekedy uzrelo svetlo sveta…

Tajomstvo starovekého Egypta

Warner bol priateľ s Josephom Bonomym – jedným z najvýznamnejších egyptológov v krajine. Celý svoj voľný čas Joseph venoval štúdiu textov z údolia kráľov…a práve tam objavil kľúč ku možnosti cestovať v čase.

Samuela a Josepha, okrem priateľstva spájala  zvedavosť, ktorá je vlastná všetkým vynálezcom a vedcom. Spoločne prišli s vojenským strategickým plánom, osobitným miestom, v ktorom boli pridelené tzv. Teleportačné kabíny. Tieto priestory, vyzerajúce ako krypty, sa nachádzali na mestskom cintoríne. Koniec koncov, cintorín je ideálnym miestom na skrytie každého tajomstva.

 Hrobka Anny Courtois

Teleportačné kabíny plánovali vybudovať na siedmich rôznych miestach v Londýne. Anna Courtois bola sponzorom ambiciózneho projektu. Žena súhlasila s riskantným projektom, ale nie z nezištnej túžby po dobrodružstve. Výmenou za finančnú pomoc Warner a Bonomy sľúbili vybudovať pre Annu a jej dve dcéry špeciálnu kryptu, ktorá by ženám umožnila oklamať smrť tým, že ich presunie do iného času.

Bohužiaľ, štyri roky pred dokončením výstavby Anna zomrela. A až v roku 1852 bolo splnené jej želanie, aby jej telo uložili do krypty.

Výskumníci nadprirodzených veria, že hrob je ten istý portál, ktorý umožní jednoducho sa pohybovať v čase a priestore.

Tajomná smrť vynálezcu

V roku 1853 zomrel Samuel Warner za tajomných okolností. Pravdepodobne bol pochovaný na cintoríne Brompton. Ale na žiadnom z náhrobkov  sa jeho meno nenašlo. Možno vynálezca nezomrel, ale využil teleport a stále žije v jednom z paralelných svetov.

Otázka stroja času, ukrytá v krypte žuly, vyvoláva stále viac naliehavých otázok. Nebude vyriešené, kým sa do zámku nezapadne nový kľúč a kým sa ťažké bronzové dvere neotvoria, aby odhalili svoje tajomstvá.

 

Zdroj: neveroyatno.info | Foto: neveroyatno.info; pixabay.com

Hľadáte prácu? Skúste www.NovyJob.sk

Potrebujete nejakú službu? Skúste www.Sluzbomat.sk