Napriek mnohým svätým obrázkom a veľkolepým portrétom zostáva skutočná podobizeň Ježiša Krista veľkou záhadou. Je jasné, že každá doba si ho prispôsobovala svojim potrebám a ako storočia plynuli, stále viac sa jeho podoba vzdiaľovala od reality. Teraz ale našli úplne najstaršiu maľbu zobrazujúcu Ježiša! Ako veľmi sa líši od našej predstavy?

Záhadná podzemná budova, vybudovaná medzi 6. a 7. storočím nášho letopočtu, zachovala obraz mladého muža s kučeravými vlasmi, ktorý sa zdá byť „požehnaný“. Výkres bol nájdený aj spolu s ďalšími koptskými obrazmi uloženými v hrobe.

Odborníci, ktorí objavili pri výkopoch v starobylom egyptskom meste Oksirhungus, si myslia, že toto bolo miesto posledného odpočinku niekoľkých kňazov .

Vedúci skupiny Josep Padro už opísal tento nález ako ” výnimočný ” a povedal, že čísla a symboly sprevádzajúce maľbu naznačujú, že boli vytvorené počas raného kresťanského obdobia .

“Možno máme na vo svojich rukách veľmi staré zobrazenie Ježiša Krista ,” povedal vedec. Archeológovia v súčasnosti pracujú na preklade nápisu, ktorý obklopuje postavu v maľbe, ktorá je namaľovaná na stene obdĺžnikovej krypty, v snahe zistiť totožnosť osoby.

 

Zdroj: archaeologicaly.com | Foto: archaeologicaly.com; youtube.com