Mýtické potopené mesto Atlantída bolo možno nájdené  pomocou  Mapy Google. Stalo sa zrejme vďaka vylepšenej technológie tejto aplikácie. Prieskumníci a potápači strávili roky hľadaním legendárnej metropoly, o ktorej najprv napísal grécky filozof Platón približne v roku 400 pred naším letopočtom.

Priaznivci teórie o  Atlantíde tvrdia, že daná lokalita existovala a kedysi bola vládnucim centrom sveta, predtým, než prírodná katastrofa potopila celý ostrov a všetko s ním do mora.

Teraz vďaka internetu, satelitným snímkam a systémom Mapy Google sa môžu výskumníci zapojiť do dobrodružného hľadania z pohodlia svojich domovov.

Nahrávanie na YouTube bolo povedané, aby ukázali obrysy starého osídlenia – uprostred oceánu.

Satelitná snímka, ktorá bola vytvorená nad oblasťou známu ako Madeira Abyssal Plane pri pobreží Maroka. Vykazuje štvorcový tvar vyplnený vnútorne dokonale priamymi líniami, ktoré by mohli byť obrysom a základmi mýtického mesta.

Paranormálny vyšetrovateľ Blake Cousins ​​ teraz tvrdí, že Atlantída môže byť  niekoľko stoviek kilometrov severozápadne od tohto miesta pri Azorských ostrovov.

Tvrdí, že zistil, že okolie   ostrova Azory leží na obrovskej planine v oceáne, o ktorom sa domnieva, že by mohol byť potopený kontinent popísaný Platónom .

Pomocou aplikácie Google Earth pán Cousins ​​meral toto šírku 413 míľ, čo podľa jeho názoru bolo podobné veľkosti, ktorú opísal Platón.

Potom sa pozrel na samotné ostrovy a objavil množstvo kruhových jazier a pohorí.

Povedal: “Podľa môjho názoru sú dôkazy Google Earth celkom jasné a prekvapujúce.

“Kruhovitý tvar je presne taký, ako to opísal Platón a celá geografia je tak široká, ako to popisuje Platón.”

Niektorí diváci sa domnievajú, že by sa malo zorganizovať precízne vyšetrovanie s potápačmi na danom mieste, aby zistili, čo je tam.

Iní boli menej presvedčení, že Platón opísal Atlantídu ako kruhový, nie štvorcový.

Nie je to prvý podmorský objav, ktorý rozrušil lovcov mýtov a teórií sprisahania.

Anomálie v Baltskom mori sú nepárne tvarované podmorské rysy, o ktorých niektorí predpokladali, že môžu byť dokonca aj havarovaným UFO.

Avšak, žiadne tímy potápačov  zatiaľ nepotvrdili, že je to niečo iné ako zvláštna skalná formácia.

 

Zdroj: express.co.uk | Foto: express.co.uk; youtube.com