Jednorožce. V mnohých kultúrach patria iba do sveta rozprávok, no Severná Kórea ich reálnu existenciu vôbec nespochybňuje. Severokórejské média totiž so všetkou vážnosťou tvrdia, že ich vedci našli rukolapné dôkazy o existencii týchto pôvabných koní so špirálovitým rohom na hlave. 

Podľa spravodajskej agentúry KCNA archeológovia v blízkosti mesta Pyongyang objavili v roku 2012 jaskyňu, ktorá bola údajne úkrytom jednorožcov. Lokalita sa nachádza približne 200 metrov od chrámu, stojaceho v blízkosti hlavného mesta, pričom na samotnej skale je vytesaný nápis o skrýši tohto tajomného zvieraťa.

Dôkazy, vytesané do skaly, podľa archeológov z Akadémie spoločenských vied pre Severnú Kóreu pochádzajú z obdobia existencie kráľovstva Goryeo (918 – 1392). To sa stalo neskorším základným kameňom vzniku slova Kórea, označujúceho známy východoázijský poloostrov.

Objav severokórejských archeológov odborná verejnosť z ostatných krajín sveta nekomentovala. Keďže nie je možné ich tvrdenie nezávisle preveriť, zostáva správa o náleze jaskyne jednorožca stále v rovine konšpirácií a nepotvrdených teórií.

Miesto s nápisom, kde údajne kedysi prebýval jednorožec

Takmer každý kontinent nezávisle od seba zmieňuje vo svojich legendách tajomných  jednorožcov. A hoci sa v histórií archeológie už našli záhadné kostry zvierat s rohom na hlave, oficiálne nie sú súčasťou živočíšnych druhov, žijúcich na zemi.

Zdroj: www.theguardian.com, www.wikipedia.org | Foto: www.youtube.com, www.flickr.com, www.trendinposts.net