Existencia duše a život po živote prestáva byť len otázkou viery. Fakt, že smrť nie je pre človeka koniec naznačujú aj najnovšie vedecké štúdie. Podľa nich by duša mohla naďalej existovať v kvantovej rovine. Tieto zistenia sú podľa väčšiny vedcov najsilnejší dôkaz o posmrtnom živote.

Vedci dlho hľadali odpoveď na starú otázku: “Je život po smrti?”, Ale teraz odborníci tvrdia, že neexistuje smrť vedomia – len smrť tela.

Podľa niektorých vysoko rešpektovaných vedcov, kvantová mechanika umožňuje vedomiu žiť po našej fyzickej smrti.

Odborná verejnosť stále diskutuje o tom, čo presne je ľudské vedomie. Stuart Hameroff z univerzity v Arizone a britský fyzik Sir Roger Penrose veria, že ide len o informácie uložené na kvantovej úrovni.

Duo hovorí, že tento proces sa nazýva “Orchestrated Objective Redukcia” (Orch-OR) a hovorí, že je dôkazom toho, že mikrotubuly na báze bielkovín – štruktúrna zložka ľudských buniek – prenášajú kvantovú informáciu uloženú na sub-atómovej úrovni.

Dr Hameroff vysvetľuje: “Povedzme, že srdce prestáva biť, krv prestáva prúdiť do organizmu; mikrotubuly strácajú kvantový stav.

“Kvantová informácia vnútri mikrotubulov nie je zničená, nemôže byť zničená a jednoducho sa šíri a rozptýli do vesmíru ako celku.

“Ak je pacient resuscitovaný, oživený, táto kvantová informácia sa môže vrátiť späť do mikrotubulov a pacient hovorí:” Mal som skúsenosť s blízkou smrťou. “

“Ak nie sú oživení a pacient zomrie, je možné, že táto kvantová informácia môže existovať aj mimo tela, možno aj naveky, ako duša.”

Výskumní pracovníci renomovaného Inštitútu fyziky Maxa Plancka v Mníchove súhlasia a tvrdia, že fyzický vesmír, v ktorom žijeme, je len naše vnímanie a akonáhle naše fyzické telá zomrú, existuje nekonečno.

Dr Hans-Peter Durr, bývalý vedúci Max Planck Institute for Physics, predtým povedal: “Čo považujeme tu a teraz, tento svet, to je vlastne len materiálová úroveň, ktorá je zrozumiteľná. Ďalej je nekonečná realita, ktorá je oveľa väčšia. Telo zomrie, ale duchovné kvantové pole pokračuje. Týmto spôsobom som nesmrteľný.”

Zdroj:express.co.uk | Foto:youtube.com