Možno budeme svedkami najvýznamnejšieho archeologického nálezu v histórii náboženstva! Podľa skupiny výskumníkov boli objavené trosky známej Noemovej archy. Je miesto na vrchu hory Ararat skutočne posledným miestom odpočinku biblickej lode?

echo adrotate_group(1);

Vyšetrovatelia archy veria, že našli stopy drevenej konštrukcie na vrchu Ararat, známej tiež ako Agri Mountain, v Agri v Turecku.

Americký výskumník profesor Paul Esprante uviedol, že má v úmysle nájsť viac dôkazov, aby dokázal, že archa pristála práve  tam.

Povedal: “Mojou úlohou je navštíviť miesta okolo hory, aby ste našli stopy o katastrofických udalostiach v minulosti. Myslím si, že v tejto oblasti je potrebná dôsledná a seriózna vedecká práca a rád by som na tom spolupracoval. Máme technické zdroje a môžeme spolupracovať s miestnymi expertmi…Keďže  vedecká komunita vie o existencii Noemovej archy na vrchu Ararat, môžeme ju sprístupniť širokej verejnosti.”

Historička z Istanbulskej univerzity Prof Dr Oktay Belli k celej veci dodáva: “Noemova archa, veľká potopa nie je mýtus, ale skutočná udalosť spomínaná vo všetkých svätých knihách.”

Podľa Genesis 8: 4 Archa vylodila na “horách Ararat” 150. deň veľkej povodne.

Dr Andrew Snelling napísal na stránke Answersingenesis.org: “Niekoľko tímov pokračovalo v hľadaní skutočnej archy. Väčšina z nich sa sústredila na horu Ararat v severovýchodnom Turecku, kde očitý svedok vypovedal o drevenej stavbe a tým vyvolal záujem trvajúci celé  stáročia. Biblický odkaz na” hory Ararat “ako miesto vyzdvihnutia Arky naznačuje, že tie hory vznikali pred vypuknutím potopy.

Povodne boli a sú globálnou katastrofou, ktoré môžu úplne pretvoriť zemskú geológiu a zemský povrch. Možno práve geológia súčasnej oblasti Mount Ararat objasní, či sa Noemova archa nachádza práve na tejto hore.

Dr Snelling nie je presvedčený, že je to správne miesto.

Dodal: “Sopka, ktorá sa teraz nazývala hora Ararat, vznikla až po tom, čo  oceán (povodňové) vody ustúpili. Navyše vrstvy lávy a popola hory Ararat sa datujú do obdobia  po povodni. To zapadá do obrazu  Mount Ararat, vybudovaného  po potope na vrchole suchej náhornej plošiny.“

Mount Ararat je teda sopka po potope, ktorá pokračovala v erupcii, pred nedávnom, teda pred menej ako 200 rokmi. Z tohto pohľadu sa teda nedá očakávať, že sa zvyšky Noemovej archy nájdu práve tu.

V predchádzajúcich rokoch boli predložené tvrdenia o dôkazoch o tom, že sa archa nachádza na vrchole.

V apríli 2010 tím pozostávajúci z členov evanjelických kresťanských prieskumníkov tvrdil, že objavili pozostatky Noemovej archy pod snehom a sopečným úlomkom na vrchu Ararat.

Tureckí a čínski prieskumníci zo skupiny nazvanej Noah’s Ark Ministries International tiež tvrdili niečo podobné.

Filmár Eung Wing-cheung povedal: “Nie je to 100 percent, že je to Noahova archa, ale myslíme si, že to je 99,9 percent.”

Tvrdenie však nebolo všeobecne prijaté ani potvrdené.

Paul Zimansky, archeológ špecializujúci sa na Blízkom východe na univerzite Stony Brook v štáte New York, si neodpustil komentár: “Neviem o žiadnej expedícii, ktorá by sa vydala hľadať archu a nenašla ju.”

Zdroj: Answersingenesis.org | Foto: youtube.com

echo adrotate_group(3);