Vedci z USA boli revidovali niektoré teoretické aspekty, ktoré popisujú fyziku  Podľa novej teórie čiernych dier, publikoval vo vydaní časopisu Journal of High Energy Physics, neexistuje žiadna takzvaná “ohnivá stena” okolo čiernej diery. Namiesto toho je tam  prepojený systém objektov, ktorých správanie dokáže najlepšie popísať teória strún.

echo adrotate_group(1);

 

“Stále ešte plne nechápeme, čo by sa stalo s človekom(alebo akýkoľvek iný objektom), ktorý by nejako skončil v čiernej diere. Ešte nedávno, v rámci teórie o” ohnivej stene “, sa predpokladalo, že každý objekt, ktorý spadne do čiernej diery bude horieť. A to sa stane ešte skôr, ako sa čo i len priblíži k takzvanému “horizontu udalostí”- teda skôr než by sa mohol dostať cez časovo- priestorový portál.  Ale  nové výpočty túto verziu vyvracajú “ – povedal zamestnanec z Ohio State University v Columbuse, SamirMathur.

Ak si predstavíme čiernu dieru nie ako “bod zlomu”, ale ako niečo ako “spleť vlákien”, ktorého tvar a objem sa líšia od nuly, potom horizont udalostí tohto objektu bude ďaleko od ideálnej sféry.

“Otvor” čiernej diery “rastie” smerom k objektom, ktoré sa blížia k horizontu udalostí, a absorbuje ich pred tým, ako sa dostanú k stene ohňa, čo úplne mení teóriu čiernych dier , “dodáva Mathur.

 

Zdroj: planet-today.com; Journal of High Energy Physics;  | Foto: youtube.com

echo adrotate_group(3);