Našu planétu zasiahne apokalypsa…je len otázkou kedy. Je jedno ako sa bude ľudstvo snažiť napraviť ekosystém. Jeden scenár konca sveta sa raz určite naplní…A síce keď zanikne naše Slnko, zanikne aj život na Zemi. To vedecky podložený a nevyhnutný fakt…Ale ako presne bude vyzerať náš zánik?

 

Len nedávno mali astrofyzici o tejto udalosti celkom presnú predstavu…a tá pretrvávala vo všeobecnej odbornej verejnosti takmer 50 rokov.   Táto konvenčná teória hovorí, že za päť miliárd rokov hviezda úplne vyčerpá svoje vlastné zásoby vodíka. Tento proces vyvolá spaľovanie hélia. Potom sa Slnko postupne zahreje na príliš vysoké teploty a jedna z jeho škrupín narastie do obrovských rozmerov. Nakoniec sa rozšíri natoľko, že absorbuje Venušu a Merkúr.  Zem sa dostane do takej blízkosti, že všetko živé bude spálené.

Ale vraj takýto koniec nás nečaká. Podľa astronómov z Manchesterskej univerzity sa stane to, čo dlho vedci považovali za vedecky nemožné. Keď Slnko úplne vyčerpá svoju energiu, systém planét sa zmení na obrovskú hmlovinu.. V jej zložení bude prevládať plyn a prach. Po niekoľko tisíc rokov, zmizne aj táto hmlovina.

Toto sa stane ešte predtým  ako sa Slnko pretransformuje  od červeného na bieleho trpaslíka. Vedci tieto procesy predpokladajú na základe minulých pozorovaní. Z nich totiž vyplýva, hviezdy s podobnými rozmermi ako Slnko sú schopné vytvárať z planetárnych sústav jasné hmloviny.

 

Zdroj: actualnews.org | Foto:pixabay.com

Hľadáte prácu? Skúste www.NovyJob.sk

Potrebujete nejakú službu? Skúste www.Sluzbomat.sk