Ľudia stále uvažujú o tom, čo sa s nami stane po smrti. je duša skutočne nesmrteľná? Alebo jednoducho smrťou všetko končí? Dvaja známi vedci fyzik doktor Stuart Hameroff a matematik sir Roger Penrose tvrdia, že naša duša je nesmrteľná a po smrti rozhodne nezaniká!

echo adrotate_group(1);

Obaja tvrdia, že naša duša je kvantová a že po smrti odchádza do vesmíru. Na svojich výskumoch pracujú už viac ako 20 rokov – od roku 1996. Tvrdia, že duša je uložená v ľudskom tele v tzv. mikrotubulách. Po smrti síce stráca svoj stav, ale nie informáciu. Potvrdzujú to aj prípady klinických smrti. Ak sa však už späť nepreberie, duša zachováva svoju informáciu a putuje ďalej do vesmíru – tvrdia vedci na základe svojich analýz a výskumov. Naše telo je ako obrovský počítač, pričom vedomie je jeden z programov, ktorý však po ukončení života beží ďalej.

oči duša

 

Teória je samozrejme terčom ostrej kritiky zo strany ostatných vedcov odkedy ju pred 20 rokmi publikovali! Obaja však za svojími vedeckými podkladmi stoja a dodnes prinášajú nové a nové poznatky a skutočnosti, ktoré ich teóriu potvrdzujú! Pritom netreba zabúdať ani na to, že vedci sú všeobecne uznávanými a napríklad fyzik doktor Stuart Hameroff bol spolu s fyzikom Stevenom Hawkinsom aj ocenený!

Viac o celej ich vedeckej práci si môžete prečítať TU!!!

Foto: pixabay, pxhere |Zdroj: quantumconsciousness.org, echo24.cz

Uložiť

echo adrotate_group(3);