Posvätná hora Kailas sa nachádza v Tibete. Táto hora púta pozornosť predpovšetkým jednou vecou – dodnes túto horu nik nezdolal a na jej vrchole neboli ešte nikdy ľudské nohy! Ako je to vlastne možné, keď známy horolezci dokážu prekonať Himaláje?

echo adrotate_group(1);

Táto hora, ktorá má tvar pyramídy je totižto posvätným miestom hneď štyroch náboženstiev a hovorí sa, že je to hora nie ľudí ale bohov!

posvätná hora Kailas

Hovorí sa, že sa tam má nachádzať vchod do bájnej Šambaly, či dokonca vstup do paralelného vesmíru. Iní zas tvrdia, že na vrchole hory sídlia bájny Bohovia.

Odborníci celého sveta sú však prekvapený aj fascinujúcou zemepisnou polohou hory. Jej vzdialenosť od severného pólu je presne 6666 kilometrov a od južného pólu to je 13 332 kilometrov – čo je dvakrát 6666.

Jedno je však jasné, horu sa ľudia rozhodli nezdolať predovšetkým kvôli spirituálnej stránke. V roku 1987 čínska vláda udelila dovolenie horolezcovi Reinholdovi Messnerovi povolenie zdolať horu, ten sa však nakoniec rozhodol nechať ju nezdolanú. Je možné, že dostal príkaz nevystúpiť na ňu odnekiaľ zhora? Prípadne z paralelného vesmíru?

Faktom však je, že hora určite skrýva nejaké tajomstvá a nám nezostáva nič iné, len čakať, kým sa nájde niekto odvážny a pokorí ju…

Zdroj: Wikipedia | Foto: Wikimedia, YouTube

echo adrotate_group(3);