Sila gravitácie sa môže premeniť na neprekonateľnú prekážku pre kontakt s mimozemskou civilizáciou.  Možno to je dôvod, prečo ešte neboli bytosti z iných galaxií na Zemi. Čím väčšia je planéta – tým väčšia je jej povrchová hmotnosť a hmotnosť objektov na nej. 

Napríklad na planéte, ktorej polomer je dvakrát väčší ako Zem, hmotnosť akéhokoľvek objektu na jeho povrchu bude asi 10 krát väčšia. To prispieva k vytvoreniu hustého prostredia potrebného na zrod života – ale zároveň môže doslova zabarikádovať Zem pred vyspelými mimozemskými civilizáciami.

Vezmite napríklad planétu Kepler-20b, ktorej polomer je 1,9-krát väčší ako Zem a hmotnosť je takmer desaťnásobná. Aby sme z ďalšej planéty vysielali ďalekohľad Hubbleovho typu, ktorý váži 11 ton, je potrebných viac ako 100 000 ton paliva. Rozmery palivovej nádrže, ktorá bude obsahovať také množstvo paliva, je dokonca ťažké si predstaviť.

Civilizácia, ktorá by obývala planétu tejto veľkosti, by určite musela zabudnúť na medziplanetárne lety.

Hypotéza, že cudzinci jednoducho nemôžu lietať do vesmíru, predložil nemecký astronóm Michael Hippke. Článok o tejto teórii publikoval v časopise Popular Physics.  Podľa vedca, pre obyvateľov planéty s hmotnosťou 10-krát alebo aj viac ako Zem, je jednoducho nemožné navštíviť našu planétu- už len z hľadiska potrebného chemického paliva.

Cesta z tejto situácie môže byť raketa s jadrovým palivom, alebo vesmírne transportéry postavené z materiálov ešte neobjavenými pozemšťanmi..

 

Zdroj: neveroyatno.info | Foto:neveroyatno.info; youtube.com

Hľadáte prácu? Skúste www.NovyJob.sk

Potrebujete nejakú službu? Skúste www.Sluzbomat.sk