Deň apokalypsy, ktorú prinesie Planéta X sa nezadržateľne blíži (viac čítaj TU), ale možno nebude tak zle. Planéta Nibiru zničí Zem, ale súčasne sa na Marse objaví život. Podľa nezávislého experta invázia planéty X do solárneho systému spôsobí obrovský nárast energie, čo v konečnom dôsledku  prispeje ku vzniku života na Červenej planéte.

Jeden z nezávislých amerických samozvaných odborníkov, ktorí sa zaujímajú o astrofyziku, ponúkli riešenie apokalypsy planétou Nibiru.

Riešením je projekt Mask- čo znamená masové presunutie pozemšťanov na Mars. A ľudia nebudú to jediné čo sa bude presúvať- zo sebou by si mali vziať aj všetky zdroje vody našej planéty. Verí, že planéta X už napadla našu slnečnú sústavu. Podľa odborníka sa kvôli jej vplyvu voda rozbije na povrch planéty.

Ilon Mask naopak tvrdí, že Mars by mal byť zvládnutý čo najskôr. Miliardar navrhuje vytvoriť podmienky vhodné pre život na Červenej planéte. Po prvé, musíte premýšľať nad dostatkom vody. To môže byť extrahované z vnútra planéty. Preto je potrebné vykurovať jeho póly.

Tento projekt považujú vedúci astrofyziky za čistú utópiu. Nie sú ohromení myšlienkou kolonizácie Marsu Vedci poukazujú na nepotrebnosť vykurovania pólov. Žiadna vesmírna agentúra na svete nebude mať prostriedky na realizáciu tohto plánu. Do doby, kedy jej implementácia bude vyžadovať najmenej 10 tisíc rokov.

Výskumníci sa domnievajú, že projekt Maska pre masovú migráciu ľudí na Mars nie je uskutočniteľný. Nie je čas na prípravu podmienok pre jeho kolonizáciu. Okrem toho je potrebné poslať veľké množstvo ľudí a špeciálne vesmírne technológie.

 

Zdroj: actualnews.org | Foto:youtube.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.