Veľa archeologických nálezov minimálne naznačuje- možno dokonca dokazuje- že staroveké civilizácie boli neuveriteľne vyspelé…a vynálezy, ktoré považujeme za výdobytky moderného sveta, boli vymyslené pred mnohými storočiami- aj nie tisícročiami. Ale najnovší objav na Kamčatke vyrazil dych aj ostrieľaným odborníkom- časti SKUTOČNÉHO stroja staršieho ako ľudstvo samo!

 

Bizarná skamenelina bola objavená náhodným turistom asi 230 km od dediny Tigil. Nález následne skúmali petrohradskí archeológovia. Na fosíliách, našli obrazce, ktoré vyzerali ako detaily neznámeho mechanizmu- ozubené kolieska, zmontované zostavy…

Od zaujímavého k šokujúcemu

Osobitná pozornosť bola venovaná veku. Detail, ktorý urobil zo zaujímavého nálezu, nález absolútne šokujúci! Je to jednoznačné- vek je 400 miliónov rokov! Jeden z archeológov- Jurij Golubev situáciu komentoval takto:

“Šli sme na určené miesto a najprv neverili tomu, čo vidíme. Boli tu stovky ozubených kolies, ktoré boli súčasťou stroja. Boli vo výbornom stave, akoby boli krátko zmrazené. Oblasť nálezu bola hneď uzavretá, nakoľko sa čoskoro sa začali vo veľkom počte objavovať zvedavci.”

Záhadný stroj akoby milióny rokov vrastal do skaly a stal sa tak jej súčasťou. To ale odborníci považujú za šťastie- Kamenný povlak dokonale ochránil vzácny nález pred nástrahami prostredia, takže je tu možnosť, že je zachovanom stave.  Koniec koncov, tento jav možno vnímať u iných predmetov, ktoré sú pohodené v prírode 50- 100 rokov … vyzerajú, akoby „skameneli“.

Čo sa stalo?

Možno sa to stalo, keď došlo k erupcii sopky alebo podobnému procesu silného zahrievania magmy. Nedá sa to vylúčiť- kameň má tú neuveriteľnú schopnosť veľmi pomalej zmeny. Ruskí archeológovia sa o tento super-senzačný objav podelili s kolegami z USA a zdieľali s nimi prvé výsledky štúdie o objave. Američania potvrdili, že skameneliny skutočne zobrazujú detaily stroja.

Odborníci sa domnievajú, že tieto mechanizmy mohli zostať zachované tak neuveriteľne dlhý čas napríklad konzervácii v močiaroch. Sphagnum sú totiž močiare, ktoré akoby boli na takýto účel stvorené a pre archeológiu predstavujú obrovský prínos.

V prospech tohto predpokladu hovorí okolnosť, že sa objekty zmenili na skameneliny počas relatívne krátkeho geologického časového obdobia.

Kto je tvorca?

Otázka ale zostáva: Kto tento záhadný stroj vytvoril? Kto postavil záhadný mechanizmus, keď žiadne inteligentné ľudské bytosti a dokonca ani ich priamy  predchodcovia neexistovali? Veď je úplne proti všetkému, čo sme sa v škole na dejepise učili!

Ale nemusí to byť tak absurdné, akoby sa zdalo. Veď nedávne oficiálne potvrdené vedecké zistenia naznačujú, že ľudia sa vynorili z ríše primitívnych zvierat o celé storočia, možno tisícročia skôr ako sme si mysleli. Mohli to byť teda naši starí predkovia?

Ale ľudstvo staré milióny rokov je predsa len dosť odvážna hypotéza. Preto sa veľa odborníkov skôr prikláňa k názoru, že nájdený mechanizmus zostrojili mimozemské civilizácie. Je určite nepochybné, že za takýchto okolností je potrebné všeobecne revidovať mnohé vedecké paradigmy.

 

Čo si o tomto náleze myslíte vy?

 

Zdroj: www.neveroyatno.info | Foto: publicdomainpictures.net; maxpixel.freegreatpicture.com; pixabay.com

Hľadáte prácu? Skúste www.NovyJob.sk

Potrebujete nejakú službu? Skúste www.Sluzbomat.sk