Okolo ultracold trpaslíka Ttrappist-1 je sedem exoplanét, ktoré majú v podstate  skalnatú štruktúru. Súčasne na  niektorých z nich sa môže nachádzať  viac vody ako na Zemi. K takýmto záverom aspoň prišli vedci po dokončení novej štúdie.  .

echo adrotate_group(1);

Vedci sa zamerali na štúdium hustoty svetov systému Trappist-1. Štúdia ukázala, že niektoré z planét sú pokryté vodou o 5%. Toto presahuje objem podzemných vôd o 250 krát.

Simon Simon Grimm, exoplanetológ z univerzity v Berne, informoval o objave. Všetky planéty otočia hviezdu ultracold a podobajú sa Zemi. Objekty majú pevné jadro, obklopené atmosférou. Podobnosť je pozorovaná z hľadiska polomeru objektov, ich hmotnosti a energie získanej zo svietidla.

Záujem vedcov v tomto systéme nadobudol formu vedeckej práce. Planétová štruktúra bola objavená v roku 2016. Bolo rozhodnuté o štúdiu s použitím metódy variácie tranzitného času (TTV). Špecialisti pozorovali planéty, keď prešli pred hviezdou. To umožnilo vykonať čo najpresnejšie štúdium hmotností a hustoty predmetov, povedal Grimm. Planéty sú v rezonančných podmienkach, ich hustota sa pohybuje od 0,6 do 10 zemských hustôt.

Vedci varujú, že výsledky neznamenajú možnosť osídlenia planét. Štúdia pomôže lepšie pochopiť podmienky, za ktorých v jednoduchých systémoch, ako je Trappist-1, môžu existovať jednoduché formy života.

 

Zdroj:planet-today.ru | Foto:youtube.com

echo adrotate_group(3);